Ceviz Kalbi Nasıl Etkiliyor? Faydaları Saymakla Bitmiyor…!

Araştırmada insanlar bir avuç ceviz yedikten 4 saat sonra,kan damarlarının esnekliğinde ve kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına yardımcı olacak düzeyde bir gelişme kaydedildi.Aynı zamanda bir avuç ceviz yemenin kalp kırizini hızla önlediğini gösteriyor…!

Düzenli olarak ceviz yemek ya da ceviz yağı içmek,riski yüksek oranda düşürüyor ve sizi kalp krizine karşı düzenli olarak koruyor.ceviz ve ceviz yağının kalbe faydalarını ortaya koyan araştırmanın sonucu;bunların düzenli tüketiminin bizi kardiyovasküler hastalıklardan koruduğu yöndeydi…!

Pennsylvania’da  Penn State Üniversity’nin beslenme profesörü Dr.Penny Kris eterton ‘’Ve sadece ceviz yağını haftada 4 gün tüketerek kalp krizi riskini anlamlı bir şekilde azaltabilirsiniz’’diyor…!

Bu çalışmada özellikle;daha sağlıklı olabilmeniz için her gün ihtiyacınız olan porsiyon belirlendi.Sadece 3 yemek kaşığı (51g) ceviz yağını içerseniz kan damarlarınızın kondisyonunu 4 saat içerisinde geliştirmiş oluyorsunuz…!

Ceviz yağının özellikle endotelyal hücrelerin sağlamlığı için çok faydalı oduğu kanıtlandı.bu hücreler kan damarlarını hizalıyor ve damarların esnekliğinde önemli bir rol oynuyor…!

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.