Ceren Damar’ın Yürek Burkan Hikayesi

Bir Cani Bir Meleğin Canını Aldı. Ceren Damar Cinayeti ve Bilinmeyenler Hasan İsmail Hikmet Canisi

3 ocak 2019 günü Türkiye, Ankara ve eğitim-öğretime acı bir gün olarak geçti. Hasan İsmail Hikmet adlı bir cani Ceren Damar adlı genç ve başarılı kızımızın canına kıydı. Çankaya üniversitesinde yaşanan olayda kopya çeken ve hukuk öğrencisi katil zanlısı planlayarak Ceren Damar’ı öldürdü. Peki Ceren Damar kimdi ? Ceren Damar çalışkan, özverili ve henüz 2 aylık evli bir araştırma görevlisiydi.

Cani Hasan İsmail Hikmet Ceren Damar
Hasan İsmail Hikmet – Katil

 

Ceren Damar balayına çıkmak için 15 tatili bekleyen taze gelindi. Ceren Damar bu ülkenin yetiştirdiği bir hukukçuydu. Katil ise okula bile uğramayan, parayla okul okuyan her istediği verilmiş, istediği verilmeyince köpüren bir caniydi. Ceren Damar balayına çıkmak için 15 gün tatili beklerken 15 defa bıçaklandı yetmedi iki el göğsüne silah ile ateş edildi. Peki siz Ceren Damar’ın eşi olsaydınız. Sevgili 2 aylık eşiniz bir saldırganın bir caninin elinde acımasızca kurban gidiyor ne yapardınız ? bu sorunun cevabını verecek kimse yok…

Ceren Damar'ın Cenazesi
Ceren Damar’ın Cenazesi

 

Ceren Damar Cinayeti ve Cani Hasan İsmail Hikmet….

Katilin adı ilk haberlerden korunmak için mi saklandı ?  Birileride utanmadan acaba ne yaptı da böyle oldu diyor… işte yeni Türkiye…

Ceren Damar Cinayeti
Ceren Damar Cinayeti

 

Hasan İsmail Hikmet Adlı Cani’nin Ekşi Sözlük’te Yazan İlk İfadesi İse Şöyle;

2014’de kıbrıs’ta hukuk fakültesi kazandığını söyleyen hasan ismail h., “2015 yılında yatay geçişle çankaya üniversitesi hukuk fakültesi’ne geldim. tarafıma haksızlık yapıldı. 2. sınıftan başlamam gerekirken 1. sınıftan başlatıldım. ceren damar şenel danışman hocamdı. bu sorunlarımı ona anlatıyordum. ama bana ters cevaplar veriyordu. ben, derslerimin yoğun olması nedeniyle üniversiteye sınavdan sınava gidiyordum. ders çalışmalarımı ise evde yapıyordum. o gün 3 sınavım vardı. derslerimin yoğun olması nedeniyle sınava hazır değildim. geçmem için kopya çekmem gerekiyordu. bu nedenle sınavdan geçmek için kopya hazırladım” dedi.

’2 el ateş ettim, sonra bıçak ile saldırdım’

sınav salonuna girdiğinde araştırma görevlisi ceren damar şenel’i gördüğünü belirten hasan ismail h., “sınav başladıktan sonra hazırladığım kopyayı çıkardım ve kopya çekmeye başladım. bir süre sonra ceren damar şenel, beni kopya çekerken yakaladı. hakkımda tutanak tutarak kopya çektiğim için işlem yaptı. gün içerisinde birkaç kez onunla görüştüm. odasına gittim ancak beni tersledi ’çık git’ falan dedi. sonra eve gittim babamın silahını aldım. daha önceden de bıçak almıştım. sonra tekrar ceren damar şenel ile görüşmek için odasına gittiğimde kendime hakim olamadım. evden aldığım babamın silahını doldur boşalt yaptım ve ceren damar şenel’e 2 el ateş ettim. sonra da bıçak ile saldırdım. ne kadar vurduğumu hatırlamıyorum. daha sonra tabancayı başıma dayadım ve intihar etmek istedim. ancak odaya hocalar ve öğrenciler girmeye başlamıştı. ben de olayın şoku nedeniyle oradan kaçtım. annemi aradım sonra babamla birlikte karakola giderek teslim oldum” ifadelerini kullandı. h.i.h, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. h.i.h’nin babası ö.h. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sen büyüt, okut, evlendir ve caninin biri gelsin saldırıp canını alsın. Ceren Damar eminiz ki o caninin istediğini yapmadığı için öldürüldü. Ceren Damar bir manyak ve pisikopat’ın kurbanı… Ceren Damar ruhun şad olsun başka ne diyebiliriz ki….

 

 

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et