Ceren Damar’ın Katili Hasan İsmail Hikmet’in Avukatından Skandal Savunma!

Vahit Bıçak Ceren Damar’ın 15 Temmuz Darbe Kalkışmasını Desteklediğini Savundu!

Ceren Damar’ın Katili Hasan İsmail Hikmet’in Avukatı Vahit Bıçak Kara Duruşmasında Skandal Açıklamalarda Bulundu. Vahit Bıçak, hayatını vahşi bir sonrası kaybeden Ceren Damar Şenel’in 15 Temmuz darbe kalkışmasını desteklediğini ileri sürdü. Oysa İsmail Hikmet’in annesi Hatice Hikmet, FETÖ/PYD üyesi olmak suçundan polislikten men edilmişti. Katil İsmail Hikmet ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırıldı.

Hasan İsmail Hikmet'in Avukatı Vahit Bıçak
Hasan İsmail Hikmet’in Avukatı Vahit Bıçak, Skandal İddia, Ceren Damar Davası

Vahit Bıçak ’den Adayı Olmuştu!

Avukat Vahit Bıçak’a sosyal medyada tepki yağarken, davasının 4’üncü duruşması bugün görüldü. Sanık Hasan İsmail Hikmet, “tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” suçundan yargılandı. 

Duruşma öncesi Ceren Damar’ın ailesi, örgütleri ve Çankaya Üniversitesi Fakültesi’nden akademisyenler, Adliyesi önünde açıklaması yaptı. Açıklamada adalet talebi bir kez daha ifade edildi.

Kati Hasan İsmail Hikmet’in Avukatından Skandal Açıklamalar!

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davanın bugünkü celsesinde mahkeme kararını açıkladı ve katile ağırlaştırılmış müebbet verdi. Sanık Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak’ın savunması büyük tepki çekti. Daha önce de üzerinden merhume Ceren Damar Şenel üzerinden algı yaratacak paylaşımlar yapan, cinayeti hafifletici ifadeler kullanarak tepkileri üzerine çeken avukat Vahit Bıçak, Ceren Damar’ın babasının da siyasi rant etmeye çalıştığını söylemişti. Oysa ki Vahit Bıçak geçmiş yıllarda AKP’den Ankara 1. Bölge Milletvekilliği Aday Adaylığını açıklamıştı.

Vahit Bıçak “İlişki” İddiasında Bulundu

Sanık avukat Vahit Bıçak ayrıca Ceren Damar Şenel’in ve sanığın telefonunun incelenmediğini belirtti ve “Sanığın telefonun incelenmesine ilişkin rapor bulunmamaktadır. Maktulün cep telefonu hafızası, görüşmeler, fotoğraf arşivine hiçbir şekilde ulaşamamıştır. Sanıkla maktul arasındaki ilişki için bu kayıtlara bakılır. Somut olayımızda iki tarafa da bu yapılmamıştır. Maktulenin telefonu açılırsa ne olacak merak ediyoruz. Devlet sırrı korunuyor” dedi. Bıçak gelen tepkiler üzerine“Karşımızda hukuken katil yoktur sanık vardır” ifadelerini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.