Çağla Tuğaltay Cinayetinin Çözülebilmesi İçin Son Günler!

Çağla Tuğaltay Cinayetinde yaşanan en son gelişmeler neler? Çağla Tuğaltay cinayeti ile ilgili cinayetin zaman aşımına uğrayacağını söyleyen anne Gülnur Saygı Tuğaltay Müge Anlı’ın programına katılmış. Cinayet ile ilgili zaman aşımına ise sadece sayılı günler kaldı. Programa gelen ihbarlar doğrultusunda 3 kişi tespit edilmişti. İşte Çağla Tuğaltay cinayeti ile ilgili en son gelişmeler…

Çağla Tuğaltay ve Babası, Çağla Tuğaltay Cinayeti Ne Oldu
Çağla Tuğaltay ve Babası, Çağla Tuğaltay Cinayeti Ne Oldu

Çağla Tuğaltay 5 Haziran 2000 tarihinde korkunç bir cinayete kurban gitmiş, aradan geçen yıllar boyunca katili bulunamamıştı. Çağla Tuğaltay’ın annesi Gülnur Saygı Tuğaltay katilin bulunması için büyük bir çaba sarf ederek bir çok televizyon kanalına çıkarak çağrılarda bulundu. Fakat Çağla Tuğaltay cinayeti ile ilgili ne yazık ki zaman aşımı 5 Haziran 2020’de doluyor.

Çağla Tuğaltay
Çağla Tuğaltay

Konu ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde önergede verilmiş olsa hala cinayet çözülebilmiş değil. Çağla Tuğaltay cinayeti ile ilgili Müge Anlı’ya çıkan anne bir kez daha derdini anlatmış, program sonrası programa ihbarlar gelmişti. Üç Şüphelinin tespit edildiğini duyuran Müge Anlı 2014 yılında Çağla Tuğaltay’ın tırnaklarında bir kişinin DNA’sının da bulunduğunu söyleyerek bu şüphelilerden biri ile uyuşmasının yüksek bir ihtimal olabileceğini söyledi. Çağla Tuğaltay cinayeti ile ilgili en son gelişme ise Çağla Tuğaltay’ın yaşadığı yere yakın yerde ikamet eden soruşturmanın gizliği kapsamında ismi verilmeyen bir şahsın 12 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu 1’i tecavüz olmak üzere 11 çocuğa yönelik istismar gerçekleştiren kişinin katil olmasından şüphelenildiğinin haberi oldu. Çağla Tuğaltay cinayeti ile ilgili en son gelişmeler bunlar iken son bir haftadır cinayet ile ilgili bir gelişme basına yansımadı.

Çağla Tuğaltay Cinayeti Nasıl İşlendi? Olayın Geçmişi…

15 yaşında ki Çağla Tuğaltay, bundan 19 yıl önce İstanbul Şişli’de bulunan evinde boğazı kesilerek öldürüldü. Aradan geçen yıllar boyunca katil bulunamazken genç kız abisinin odasında öldürülmüş halde bulundu. O günlerde ifade veren, alt komşu Çağla’nın okuldan döndüğünü ayak sesleri ile duyduğunu aradan geçen bir süre sonra üst kat kapısının anahtarla açıldığını duyduğunu aklına şehir dışında okuyan abisinin gelmiş olabileceğinin geldiğini, bir “aaa” sesinden sonra seslerin kesildiğini söyledi.

Çağla Tuğaltay’ın Katili Kim?

Çağla Tuğaltay cinayeti ile ilgili uzun yıllar araştırmalar yapan İstanbul Emniyetinden uzmanlar katilin 15 yaşında ki genç kızdan büyük olduğu, o dönem 20 yaşının üstünde erkek ve tanıdık bir kişi profili olduğuna dikkat çekiyor. Katil profilini çıkarmaya çalışan polis genç kızın evde yalnız olduğunu bilen, 20 yaş üstü, anahtarı olan ve tanıdık biri olduğundan ise emin. Fakat genç kızın katili ise hala aranıyor.

Çağla Tuğaltay'ın Katili Kim, Çağla Tuğaltay Müge Anlı
Çağla Tuğaltay’ın Katili Kim, Çağla Tuğaltay Müge Anlı

Çağla Tuğaltay’ın Günlüğü

15 yaşında boğazı kesilerek öldürülen Çağla Tuğaltay’ın günlüğü herhangi bir erkek arkadaşı ve rahatsız olduğu birinin olup olmadığı yönünde araştırılması doğrultusunda okunmuştu. Fakat genç kız günlüğünde sadece ders çalıştığını, kitap okumayı ve annesini çok sevdiğini yazıyordu. Yani sıradan bir çocuğun günlüğünde yazanlar yer alıyordu. Fakat eve girdiğinde kapıyı açan kim ise anahtarı vardı yada çağla ona kapıyı açmış. Abisi ilker’in odasına doğru ilerleyen genç kızın “ayy” bağrışı duyuluyor.

Çağla Tuğaltay babası ve Annesi
Çağla Tuğaltay

Genç kızı öldüren katil ellerini mutfakta yıkıyor ve ortadan kayboluyor. Evde bıçak kaybolmadığını belirten anne katilin kendi bıçağını getirdiğini düşünüyor. Katil zanlısının ise apartmandan da biri olabileceği düşünülüyor.

Çağla’nın Tırnaklarında Katilin DNA’sı Bulundu!

Çağla Tuğaltay Cinayeti
Çağla Tuğaltay Cinayeti, Çağla Tuğaltay Cinayeti Çözüldü Mü, Çağla Tuğaltay Olayı

Çağla Tuğaltay’ın tırnaklarında katilin DNA’sı bulundu fakat aradan yıllar geçmesine rağmen katilin başka bir suçtan olsa bile hüküm giymemesi ve DNA örneğinin olmaması nedeniyle eşleşmedi. Katilin DNA’sı var fakat DNA veri tabanında olmadığı için katil yakalanamadı. Katilin yakalanması için ise son 6 ay içerisinde bilgi sahibi olanların emniyete başvurması gerekiyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.