Büyükşen Çifti Cinayetinde Son Dakika Gelişmesi! 24 Kişi Gözaltında…

'nın Karatay ilçesinde, ve 'in evlerinde pompalı tüfekle öldürülmesiyle ilgili olarak kızları ve ağabeyi 'in de aralarında bulunduğu 24 kişi, gözaltına alındı.

Konya'da Büyükşen Cinayetinde Son Dakika Gelişmesi, sıcak gelişme
Konya'da Büyükşen Cinayetinde Gelişmesi, sıcak gelişme

Konya'nın Karatay ilçesinde, Necla Büyükşen ve Metin Büyükşen'in 3 yıl önce evlerinde pompalı tüfekle öldürülmesiyle ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Olayla ilgili kurulan özel ekip, bu sabah operasyon düzenledi. Çiftin olaydan yaralı kurtulan kızları Büşra Büyükşen ve ağabeyi 'in de aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Çiftin kızları Büşra Büyükşen de sorgulama kapsamında, keşif için olayın meydana geldiği eve getirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığından

Necla ve Metin Büyükşen Çifti cinayeti ile ilgili Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Yaptı. Aöıklamada şunlar belirtildi.

“03.09.2018 tarihinde Konya ili İsmil Mahallesinde meydana gelen Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen'in öldürülmesi olayıyla ilgili yapılan kapsamında; Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 13.07.2021 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonda olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 24 şüpheli yakalanarak, ikamet ve araçlarında yapılan arama işlemleri sonrası gözaltına alındıkları, Şüphelilerin Konya İl Jandarma Komutanlığı'nda adli işlemlerinin halen devam ettiği, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

metin büyükşen ve necla büyükşen çifti - cinayet müge anlı
metin büyükşen ve necla büyükşen çifti cinayeti müge anlı

Necla ve Metin Büyükşen Çifti Cinayeti

Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi'ndeki evlerinde kar maskeli bir saldırgan tarafından pompalı tüfekle öldürülmüşlerdi. Tek görgü şahidi ise kızları Büşra Büyükşen. Ayrıca ölen çiftin oğlu Uğur Büyükşen ve gelini Betül ile “Mehir Anlaşmazlığı” yaşadığı ortaya çıkmıştı.

3 Eylül 2018'de Konya Karatay'da Necla ve Metin Büyükşen çifti evlerinde silahla öldürüldüler. Olay sırasında evde olan çiftin kızları Büşra Büyükşen ise kaçarak kurtuldu. Fakat Büşra Büyükşen'in olay ile ilgili gizlediği birçok detay olduğu düşünülmekte. Öte yandan çiftin oğulları Uğur Büyükşen ve gelinleri Betül Büyükşen cinayetlerin baş şüphelileri.

necla ve metin büyükşen cinayeti uğur büyükşen betül büyükşen
necla ve metin büyükşen cinayeti, osman büyükşen, uğur büyükşen, betül büyükşen

Büyükşen Çifti Nasıl Öldürüldü?

3 Eylül 2018 günü evde sadece anne ve babası ile birlikteydi. .Oğulları Uğur Büyükşen ise eşi Betül Büyükşen ile birlikte kayın pederinin evine yemeğe gittikleri için evde değillerdi. 3 Eylül 2018'de akşam saat 21:00-22:00 arası evin kapısı açılarak içeriye kar maskeli biri girdi. İlk olarak kar maskeli saldırgan pompalı tüfek ile önce baba Metin Büyükşen'e ateş etti. Daha sonra ise Necla Büyükşen'e ateş ederek öldürdü.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.