Bülent Arınç Manisa’yı Karıştırdı Cumhur İttifakı Toz Duman

Arınç ’yı karıştırdı: ’liler alanı terk etti

Yunus Emre ilçesinde Çamlık Kültür ve Taziye Evi açılışına katılan eski Başkanı Bülent Arınç, ’lileri kızdırdı. Cumhur İttifakı’nın adayı ’li Cengiz Ergün’ü düne kadar ’li başkanı Mehmet Çerçi’ye ‘arkasını döndüğünü’ söyleyen Arınç, “Eh 5 yıl sonra Allah ömür verirse Çerçi mi gider büyükşehre, başkası mı kalır onu göreceğiz” dedi. ’li Çerçi’nin büyükşehir adaylığını gönlünden geçirdiğini söyleyen Arınç, “Bu kadar hizmete bu yakışır kardeşim. Onun da (’li Ergün) 3 dönemi dolacak, o da gitsin İzmir’e büyükşehir adayı olsun. Manisa’dan çeksin ayağını artık” dedi. Bu sözlere tepki gösteren bazı ’liler konuşma alanından ayrıldı.

AKP’li Yunus Emre Belediyesi’nin yaptığı 50. Yıl Mahallesi Çamlık Kültür ve Taziye Evi’nin açılışında Cumhur İttifakı’nı sıkıntıya sokan mesajlar verildi. Açılış törenine eski Başkanı Bülent Arınç, Manisa Valisi Ahmet , Yunusemre Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Çerçi ve bazı AKP’li milletvekilleri katıldı.

ARKASINI DÖNÜYORDU: Arınç, açılış yapılan Horozköy’de anıları olduğunu, eski haline bildiği bölgenin modern bir kompleks haline dönüştüğünü söyledi. AKP’li Çerçi’yi ‘tanıdığım en başarılı belediye başkanı’ diye tanıtan Arınç, ittifak ile ‘kaymaklı baklava’ olan Manisa’daki AKP-MHP’li belediye başkanlarının geçmişteki husumetlerini hatırlattı. Arınç, şunları söyledi: “Geçtiğimiz 5 yıl içinde başkanı arkasını dönüp gidiyordu. Bizim Çerçi yüzünü dönse arkasına denk geliyor o da arkasını dönüyordu. Ama şimdi artık birbirlerine yüzlerini döndüler. Can ciğer kuzu sarması oldular. Maşallah geçmişten beri ne kadar da birbirlerine severlermiş! Şimdi anlıyoruz.

MANİSA’DAN AYAĞINI ÇEKSİN, İZMİR’E GİTSİN: Şimdi Çerçi ile başkanı el ele verecekler, Horozköy’e hizmetin kaç misli gelir hesap edin. Eh 5 yıl sonra Allah ömür verirse Çerçi mi gider büyükşehre, başkası mı kalır onu göreceğiz. 5 sene, 365 gün 1.500 günden fazla. Biz yarınımızı bilmiyoruz. Her şeyimiz Allah’ın elinde. Ama bundan sonrası inşallah Mehmet Çerçi için başkanlığı olmalı diye gönlümden de geçiriyorum. Ohh, bu kadar hizmete bu yakışır kardeşim. Onun da (MHP’li Cengiz Ergün’ü kast ediyor) 3 dönemi dolacak, o da gitsin İzmir’e adayı olsun. Manisa’dan çeksin ayağını artık. Manisa’da gerileme olursa kulağını çekeceğiz de mi? Niye yapmadın diye soracağız, niye burada bir eksiğin var diyeceğiz. Niye geride kaldın diye hesap soracağız. Bizim geleneğimizde hesap sormak var. Bak bu Horozköy’ün ihtiyarları bu işi çok iyi bilirler. Hay mübarekler.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.