Bülent Arınç Başsavcı Yüksel Kocaman’a Sert Tepki Gösterdi

Damadıyla ilgili konuşan Başsavcı Yüksel Kocaman’a sizin gibiler yüzünden adalete güven yüzde otuzlara indi dedi

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç, FETÖ davasında beraat eden damadı Ekrem Yeter için “Dosya doluydu, itiraz ettik. Kararın bozulacağını düşünüyorum” diyen Başsavcı Yüksel Kocaman’a tepki gösterdi.

Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in beraat ettiği FETÖ davası ile ilgili olarak “Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Karara itiraz ettik, bozulacağını düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Kocaman’ın sözlerine Arınç’tan yanıt geldi.

Başsavcı Kocaman’a mahkeme sonucunu yorumladığı için tepki gösteren Arınç, “Her düşündüğünüzü söyleyemezsiniz” dedi.

Arınç, şöyle devam etti:

‘YARGIYA GÜVEN YÜZDE 30’UN ALTINA DÜŞTÜ’

“Sayın başsavcı, siz bir gazeteci veya sokaktaki herhangi bir kişi değilsiniz. Her düşündüğünüzü, herkese söyleyemezsiniz. Siz yargıyı ve adaleti temsil ediyorsunuz. Adli konu üzerinde isim ve olay zikrederek sübjektif görüş beyan edemezsiniz. Bu tip açıklamalar nedeniyle ülkede yargıya güven yüzde 30’un altına düştü.

Sayın Başsavcı açıklamalarınız her haliyle yanlıştır. kurallarına ve etik kurallara aykırıdır. Siz bu açıklamalarınızla bizlere kötü bir yeni yıl kutlaması yaptınız.”

Arınç’ın açıklamalarının tamamı şu şekilde:

1-20200101085150.jpg
2-20200101085150.jpg

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.