Bitcoin Safiye Yakalandı! Bitcoin Safiye Kim?

Binbir Surat Bitcoin Safiye Kimdir? Bitcoin Safiye Yakalandı

Bitcoin Safiye gerçek adı ile Safiye Gökçe Yüce Türkiye’nin ilk Bitcoin dolandırıcısı olarak biliniyor. Sürekli olarak kılık değiştirmesi ile “Binbir Surat Bitcoin Safiye” lakabını alan dolandırıcı kadının ise kim olduğunu herkes meral ediyor. Bıtcoin Safiye Bursa’da yakalanarak Aydın Emniyetine teslim edilmesinin ardından dosyası da tamamen ortaya çıkmış oldu.

Bitcoin Safiye

Bitcoin Safiye Kimdir?

’da yaşayan Safiye Gökçe Y., yaklaşık 2 yıl önce eşi O.Y.’nin bir jeotermal enerji santralinde elektrik mühendisi olarak göreve başlaması üzerine Aydın’a taşındı. Burada eşiyle birlikte taşeron şirket kuran Safiye Gökçen Y., JES şirketlerine işçi bulmaya başladı. Bu sırada Aydın Devlet Hastanesi’ne sağlık kontrolüne giden Safiye Gökçe Y. iddiaya göre tanıştığı bir doktora kendisini, ‘ekonomist- broker’ olarak tanıttı. Doktora, parasını herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan elektronik para birimi bitcoin’e yatırmasını söyledi. İkna olan doktordan bitcoin karşılığında para aldı. Bir süre sonra kar payı verdiği doktora, kendisine yeni müşteriler bulmasını, bunun üzerinden de kar payı ödeyeceğini vadetti.

Çiftlik Bank Benzeri Bir Yapı Oluşturdu

Böylelikle Çiftlik Bank benzeri bir yapı oluşturan Safiye Gökçe Y., kısa sürede hemşireden polise kadar çok sayıda meslek grubundan 40 kişiye ulaştı. Bitcoin almak için para topladığı bu kişilere 2 yıl boyunca kar payı ödedi. Para aldığı kişilere, kurdukları şirketin arkasında JES firması bulunduğunu, yeğeninin Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) görevli olduğunu söyleyerek, güven kazanan Safiye Gökçe Y., 2 ay önce ortadan kayboldu. Safiye Gökçe Y.’nin, telefonlarını açmaması üzerine dolandırıldıklarını anlayan mağdurlardan 28’i avukatları aracılığıyla Aydın Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Safiye Gökçen Yüce Nasıl Yakalandı

Safiye Gökçen Yüce, Aydın’a getirildi. Yüzlerce mağdurdan topladığı iddia edilen 375 milyon TL’yi batırdığını öne süren Bitcoin Safiye’nin, hizmetçisini de 61 bin TL dolandırdığı ortaya çıktı. Safiye Gökçe Yüce’nin yakalanma anı ise güvenlik kamerasına takıldı. Görüntülerde -İzmir Otoyolu Batı Gişeleri’nde gizlenen polis ekiplerinin, Safiye Gökçe B.’nin bulunduğu otomobili yaklaştığı anda ortaya çıkıp, durdurduğu anlar yer aldı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.