Beşiktaş 19 Puan Karşılığı Kasasına 230 Milyon Ekledi..!

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda Bayern Münih’e elendi ancak kasasını da doldurdu. Tüm gelirlerle Beşiktaş’ın kasasına giren para 50 milyon euroyu buldu. Siyah-beyazlılar 50 milyon ’nun yanı sıra ’ye 19 puan kazandırırken birçok ilki de başardı..!

 

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Alman temsilcisi Bayern Münih’e 3-1 mağlup olup elenen Beşiktaş, kasasını doldurdu.

 

’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden tek takım olarak siyah beyazlılar gruplara kaldığı için 12 milyon 700 bin elde etmişti.Pazarlama geliri olarak ise yaklaşık 25 milyon euroluk (115 milyon lira) gelir elde eden Kartal, performans geliri olarak da 3 galibiyet ve 2 beraberlik alması sebebiyle 5.5 milyon euroluk (25 milyon ) almaya hak kazandı.

Son grup maçında aldığı beraberlikle bir üst tura adını yazdırmayı başaran teknik direktör Şenol Güneş’in öğrencileri, 6 milyon euroluk (28 milyon lira) son 16 primi de aldı. Tüm bu gelirlerle Beşiktaş’ın kasasına giren para 50 milyon euroyu (230 milyon lira) buldu.Bu sezon şampiyonlar Ligi’nde 8 maça çıkan Beşiktaş 4 galibiyet, 2 beraberlik ve yenilgi almıştı. Siyah beyazlılar bu maçlarda 12 gol atarken, kalesinde 13 gol gördü.Yani Beşiktaş bu sezon Devler Ligi’nde kaydettiği her gol başına yaklaşık 19 milyon ’yi kasasına koymuş oldu.

 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.