Beş Yıldızlı Otel Görünümlü Şehir Hastanesin’de Skandal

Şehir hastanesinin ”kokusu” çıktı !

’da sekiz ay önce hizmete giren “beş yıldızlı otel” görüntüsündeki Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ndeki lağım kokusuna çare bulunamadığı gibi ameliyatların da durduğu ortaya çıktı.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ni ziyaret ettikten sonra izlenimlerini gazetesinden Burcu Cansu’ya aktaran TTB Genel Sekreteri Yılmaz, “Hastanenin beş yıldızlı otel görüntüsü, lağım kokusunu ve komplike yapılamaması gerçeğini gizlemeye yetmiyor. Hastalar da hekimler de mutsuz” dedi

gazetesinden Burcu Cansu’nun haberine göre TTB Genel Sekreteri Yılmaz, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne giden hastaların ilk olarak keskin bir lağım konusu ile karşılaştığını belirtti. Yılmaz’ın aktarımlara göre, hastanenin otoparkına defalarca lağım suyu bastı, ancak bir türlü çözüm üretilemedi.

HEKİM OLMADIĞI İÇİN ATIL

Hastanede sunulan ‘hizmette de ciddi aksamalar yaşanıyor. Yılmaz, konuya ilişkin şunları dile getirdi:

“Hastanenin yapımı için milyonlarca borçlanılıp, şehir merkezindeki iki kapanmışken şaşaalı binada bazı birimlerin sadece adı var. Çocuk yoğun bakım servisi ve yanık ünitesi açılmış. Fakat hekim olmadığı için bu iki birim de atıl durumda. Bu kadar çok para harcanan hastanede komplike ameliyatların yapılamadığı söylendi. Komplike ameliyatlar için hastaların tıp fakültesine yönlendirildiği belirtildi. Organ nakli hastalarının da tıp fakültesine yönlendirilmesi sebebi ile tıp fakültesinin yoğunluğunun yüzde 200 arttığı belirtildi.”

3-5 AY SONRAYA RANDEVU

Hastanenin yapımını üstlenen şirket, sözleşme gereği tıbbi cihazları temin etmesi gerekiyordu. Fakat Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde kapanan hastanelerdeki cihazlar kullanılıyor. Bu konuya da dikkat çeken TTB Genel Sekreteri, hastanede eksikliği yaşandığını ifade etti. Yılmaz, şöyle devam etti: “MR ve tomografi çekinmek isteyen hastalara 3-5 ay sonrasına randevu verildiği kaydedildi. Hastanede hekim ve eksikliği görülüyor. Hastanede 300 tane hekim var ve bunların 67’sini sözleşmeli hekimler oluşturuyor. Sözleşmeli hekimlerin daha yüksek ücret alması sebebiyle iş barışının bozulduğu anlatıldı.”

ULAŞIM DA SORUN

Hastanedeki sorunların bunlarla da sınırlı kalmadığı kaydeden Bülent Nazım Yılmaz, ulaşımda da ciddi sorunlar yaşandığı belirtti. Yılmaz, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Hastaların zorunluluktan merkezde bulunan üç özel hastaneye yöneldiği ve cebinden yüklü miktarda para harcayarak hizmeti almaya çalıştığı ifade edildi.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.