Başkan Erdoğan’dan Dolar İtirafı

Partisinin MKYK toplantısında konuşan  ’dan itirafı

Partisinin MKYK toplantısında İstanbul Sözleşmesi ile ilgili “Sosyal medyada tartışmayın” uyarısında bulunan Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip , konusunda da “Rezervlerde azalma var ama toplarız” ifadelerini kullandı.

Milliyet’ten Kıvanç El’in haberine göre toplantıda Tayyip Erdoğan, kongrelerin başlamasının ardından 81 il kongresine katılacağını söyledi.

Erdoğan, “Fiziki olarak olmasa da telekonferans yöntemi ya da fiziki olarak giderek 81 ilimizin kongresinde de birer konuşma yapacağım. Kongrelerde olumsuz görüntü vermeyelim tüm önlemler tam olsun” talimatı verdi.

“KORONA VİRÜSLE İLGİLİ CİDDİ BİR SIKINTI YOK”

Toplantıda il verileri ele alındı ve özellikle Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesindeki iller ile ve İzmir’deki durumun son dönemde artışa geçtiği ifade edildi.

Bir MKYK üyesinin, “Salgında ikinci evreyi yaşıyoruz, artışlar tavan yapmış görünüyor” derken Erdoğan’ın da bu sözler üzerine, “Virüsün seyri aynı, ciddi sıkıntı yok. Bakanımıza her türlü talimatı verdik. Süreci iyi yönetiyoruz. Vakalarda bir süre içinde azalma olacaktır” dediği kaydedildi.

Toplantıda İstanbul Sözleşmesi’ne dair çalışmaların sürdüğünü de belirten Erdoğan’ın “Tartışmalarla enerjimizi harcamaya gerek yok, polemiğe hiç gerek yok. sosyal medyada değil içeride kalsın” dediği öğrenildi.

DOLAR İTİRAFI

Toplantılarda gündemine ilişkin de Erdoğan’ın, “Döviz rezervlerinde azalma var ama toparlarız. Şu an tablo yansıtıldığı gibi kötü değil. Bizim çıkıp gerçekleri daha iyi anlatmamız lazım” dediği kaydedildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja