Barış Pınarı Harekatında Son Gelişmeler!

Barış Pınarı Harekatında Tel Abyad Teröristlerden Arındırıldı! Barış Pınarı Harekatı Son Gelişmeler – Gelişmeleri

Barış Pınarı Harekatı kapsamında TSK ve Suriye Milli Ordusu askerlerinin Tel Abyad kent merkezinde kontrolü önemli ölçüde sağladığı belirtildi. Öğleden sonra Tel Abyad’ın dış mahallelerinde görülen TSK ve SMO askerleri, kent merkezini ele geçirdi. Bazı noktalarda ise operasyonların sürdüğü, yer yer çıkan çatışmalarda teröristlerin etkisiz hale getirildiği bildirildi. 

Barış Pınarı Harekatı Son Gelişmeler
Barış Pınarı Harekatı Son Gelişmeler – Gelişmeleri

“Suriye Bayrakları Asıldı”

Tel Abyad’ın sınırına yakın bölgelerindeki Suriye Milli Ordusu askerleri, zafer işaretiyle sevinç gösterisi yaptı. ‘Barış Pınarı Harekatı’nda PKK/YPG’den temizlenen Tel Abyad’ın Akçakale’ye açılan gümrük kapısındaki  örgütünün bez parçaları indirilerek, yerine Suriye Milli Ordusu (SMO) bayrakları asıldı.

Kentte kontrolü öğleden sonra sağlayan TSK ve SMO askerleri, kentte büyük coşku ve sevinçle karşılandı. Halen tuzaklanmış patlayıcıların imhasına yönelik meskun mahal operasyonu sürdürülürken, bir grup SMO askeri, Akçakale Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Tel Abyad Gümrük sahasındaki direkte asılı, örgütünün bez paçasını indirip, yerine SMO’nun bayrağını astı. örgütünden arındırılan Tel Abyad’dan çıkan bir grup SMO askeri, sınır hattında Türkler ve Suriyeliler tarafından sevgi gösterisiyle karşılandı. ‘Barış Pınarı Harekatı’nda, Tel Abyad’ın örgütü PKK/YPG’den arındırılmasının ardından Akçakale’de Suriyeliler ve Türkler, sevinç gösterisi yaptı. Bölgedeki Türkler ve Suriyeliler, yüksek binaların çatısına çıkıp, askerler lehine sloganlar attı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.