Bakan Pakdemirli’den Patates Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı , ’a yaptığına dair ortaya atılan iddialara cevap verdi.


Tarım ve Orman Bakanı

Pakdemirli şu açıklamayı yaptı;

“Bir insanın çoluğunun çocuğunun rızkı için çalışması normal değil mi? Ben uzaydan mı geldim? Geçmişte çalışmış olduğum yerler olabilir. Bunlarla geçmişte çalışmış olmam bugün her hangi bir ticari ilişkiye girmemi gerektirmez ki” 


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Pakdemirli, Firmasına Yaptığını Gösteren Profilini Kapattı

Hükümetin 200 bin ton ithalatı için gümrük vergisini sıfırlaması ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 2013-2018 yılları arasında dünyanın en büyük üreticisi ’un danışmanlığı yapmış olması tartışmalara neden olmuştu.

Tartışmalar sonrası Bekir Pakdemirli, McCain Food şirketinde 2013-2018 yılları arasında danışmanlık yaptığı bilgisini de belirttiği, Linkedin hesabını kapattığı gözlemledi.

Çocuklarımın Rızkı İçin…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 2013-2018 yılları arasında dünyanın en büyük patates üreticisi McCain Food’un danışmanlığı yapmış olmasına ilişkin iddialara ilişkin ise kendisine bakanlık görevi tebliğ edildikten sonra tüm ücretli görevlerinden istifa ettiğini belirterek yanıt vermişti. “Bu iddiaya gülüyor olmamız lazım” diyen Pakdemirli, “Ben şu anda bu memlekette 16 kişiye nasip olmuş çok şerefli bir görevi yürütüyorum. Bu görevi alacağımı haber alır almaz tüm ücretli görevlerimin hepsinden istifa ettim. Bir defa böyle etik dışı bir ilişkinin içinde olmam söz konusu değil” demişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.