Bahçeli’nin ”Evine Dön” Çağrısına İyi Parti’den Bomba Gibi Yanıt

İYİ Parti’den ’ye bomba gibi yanıt geldi

’nin ’e yaptığı ‘evine dön’ çağrısına İYİ Parti cephesinden yanıt geldi: “Biz zaten evimizdeyiz…”

İYİ Parti’den Devlet Bahçeli’ye yanıt

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Ümit Dikbayır, partisinin Genel Başkanı ’e “Evine dön” çağrısı yapan Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert yanıt verdi. Dikbayır, “Biz zaten evimizdeyiz… Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu ise Bahçeli’nin ‘Evine dön’ çağrısına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Biz ile beraberliğimizi zaman zaman kamuoyuna tekraren paylaşma ihtiyacı duyarız. Bizim beraberliğimiz AK Parti ve beraberliği gibi değildir. Seçimlerde demokrasiye çeşitlilik sunduk. Ayasofya Camii’ne genel başkanımız gitti diye, siyasi yönümüzü yeniden bulmaya çalışıyor değiliz. İYİ Parti iktidar hedefi olan bir partidir. İçinde 83 milyonun huzur bulacağı bir ülke hayalimiz var.”

“GENEL BAŞKANIMIZ İLK DEFA NAMAZ KILMIYOR”

Ağıralioğlu şöyle devam etti:

“Dini, mezhebi ne olursa olsun bu topraklara sadakati olan herkesin memleketin birinci sınıf vatandaşı olduğu bir hayali kuruyoruz. ile beraberliğimiz katolik nikahı değil, ilkeli bir siyasi beraberlik bizimkisi. Bunun yerel seçimlerde milletimizin teveccühüne mazhar olduğunu görmeseydik, başka bir şey yapardık.

Bizim CHP ile veya bundan sonra oluşacak denklemlerle beraberliklerimiz olabilir. Bizi milletimiz şöyle bilsin, ’de herkesin aynı şeyi savunduğu bir parti değiliz. Farklılıkları denklik sayan bir partiyiz.

Cumhur İttifakı kendisine ait siyasal alan çiziyor, bizim de siyasal sorumluluk alanımız var. İYİ Parti tek başına iş başına gelmek için kurulmuş bir parti. Böyle bir sorumluluğu taşıyacağız. Biz Tayyip bey gitsin de ne olursa olsun ittifakı değiliz.

Bu memlekette bizim siyasette konuştuğumuz hiçbir şey büyük dertlere derman olamaz.

nihayetinde sadece algı yöneterek yapılan bir iş değildir. Türkiye’de hakikate hizmetle olur. Bu cümleleri tekzip etmek bile bizim için zuldür. (İYİ Parti’nin kurulması) FETÖ projesi demek, kurulmuş oyuncak demek… AK Parti de Saadet Partisi’nden ayrılıp kuruldu, o zaman ağır ithamlarda bulunuldu, bugünlere kadar geldiler.

Biz, iki kişiyken konuştuklarımızı 83 milyonla konuşabilme imkanını siyasi kuvvete dönüştürdük. Böyle mücadele edeceğiz. ederken, iftira atarken, kabalık ederken bizi asla görmeyecek.

(Ayasofya’da namaz Millet İttifakı’ndan ayrılık anlamına geliyor mu?) 

Genel Başkanımız ilk defa namaz kılmıyor. Şükür namazı kılmış olması CHP’den ayrılması anlamına niçin gelsin. Böyle değil ama mevzuyu böyle takdir etmek Devlet beyin takdiri.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya konusunda Meral Akşener’in CHP ve HDP’den farklı tutum aldığını söyleyerek “Sayın Akşener’in evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır” çağrısında bulunmuştu.

Bahçeli şöyle konuşmuştu: “Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense EVDE olmak isabetli bir tercihtir.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja