Bahçeli’nin ”Evine Dön” Çağrısına Akşener’den Yanıt

'den 'ye yanıt

lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine “Evine dön” çağrısı yaptığı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener canlı yayında açıklamalarda bulundu: Milletin sesini duymak yerine siyasi magazinle meşgul olmasını hoş bulmadığımı ifade etmek isterim. Sayın lütfen ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın, yeterli ilgiyi gösterin lütfen

Sözcü gazetesinin haberine göre; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, dönemleri dışında da vatandaşın ziyaret edilmesi ve esnafın dertlerinin dinlenmesi düsturuyla başlattığı yurt gezileri devam ediyor.

Nevşehir'in Acıgöl, Hacıbektaş, Gülşehir, Avanos ve Ürgüp ilçelerinde ziyaretler gerçekleştiren Meral Akşener, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Akşener kendisine ‘evine dön' çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi:

PARMAK SALLAMAK SİYASİ NEZAKETLE BAĞDAŞMAZ

* Siyasi konularında konuşmayı ve çilerin ita amiri pozisyonunda parmak sallamayı siyasi nezaketle bağdaştıramıyorum.

* Sayın Bahçeli'nin kendisine dair ısrarla altını çizdiği özelliği, nezaketidir ama 'nin özellikle noktasında problemleri olduğu bir dönemde üzerine yaşadığımız bir dönemde, esnafımızın, işçimizin, işsiz gençlerimizin pek çok sorunu varken, milletin sesini duymak, o sese bir cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını da hiç hoş bulmuyorum.

* Fakat bir kez daha söyleyeyim; Sayın Erdoğan lütfen ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın, yeterli ilgiyi gösterin lütfen. Bizim derdimiz millettir.

DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yaptığı ç siyasetin gündemini allak bullak etti.

“Zillet İttifakı'nın üç asıl ortağından ikisinin, yani ile örtülü ortak HDP'nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif'e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım'ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir” ifadelerini kullanan Bahçeli, “Sayın Akşener'in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır” demişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.