Babacan’dan Bahçeli’yi Hedef Alan Erken Seçim Yorumu

Babacan’dan Bahçeli’yi hedef alan erken yorumu

DEVA Genel Başkanı Babacan, erken tartışmalarına “Bahçeli’nin ne zaman isteyeceği muamma” yorumunu yaptı.

Babacan'dan  Bahçeli’yi hedef  erken seçim yorumu

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Habertürk ekranlarında yayınlanan “Nedir Ne Değildir” programında gazeteciler; Nihal Bengisu Karaca, Nagehan Alçı ve Deniz Zeyrek’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Nagehan Alçı’nın “Ayasofya ile ilgili size davet geldi mi?” sorusuna yanıt veren , “Davet gelmedi. Gelseydi giderdim. Cuma namazına davet olunca gidilir” ifadelerini kullandı.

Babacan şunları söyledi:

Erken seçim konusuna gelince iş çevreleri bana soruyor. Normal şartlarda rasyonalitenin hakim olduğu şartlarda bu yıl zayıf görürüm. Ama 2023’e kadar kalması da zayıf ihtimal. Kesin tarihi vermek zor. Sayın Bahçeli’nin hangi gün karar vereceği tamamen muamma.

Cumhurbaşkanının yüzde 52 oyu Bahçeli’nin desteği ile. desteği çektiği anda Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin iktidar olma anlamında siyasi meşruiyeti biter. Burada Bahçeli faktörü önemli, o da bilinmeyen bir faktör.

2019 yılında İstanbul, , , , kaybedilmiş. Bir başka seçimde muhalefetin organize edip geneline uygulaması kolay bir şey. Durup dururken ellerindeki gücü niye riske atsınlar ki.

Her şey rasyonel zeminde yürürse bu sene erken seçim olmaması gerekiyor. Sayın Bahçeli bir faktör ama ülkenin ekonomik, siyasi, sosyal şartları da bir faktör. Bunlar bozulursa o zaman kaçınılmaz hale gelir.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja