Babacan, Erdoğan’a Partiden Ayrılacağını Söyledi: “Sırtımızdan hançerlendik”

İstanbul seçimiyle ilgili partisinin MYK’sini toplayan Cumhurbaşkanı Tayyip , parti kurmaylarına yaptığı ilk değerlendirmede, yeni oluşum hazırlığında olan 11. Cumhurbaşkanı ve eski Başbakan ’nu kastederek “Sırtımızdan hançerlendik” dediği öğrenildi. Parti kurma hazırlığını sürdüren ’ın kısa bir süre önce ’la görüştüğü ve partiden ayrılacağını ilettiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün grup toplantısının ardından parti kurmaylarıyla Meclis’te kısa bir değerlendirme yaptı. Meclis çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıya, TBMM Başkanı , Grup Başkanı Naci Bostancı, Grup başkanvekilleri de katıldı.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan “İstanbul önemli ama İstanbul’dan ibaret değil. ’de biz varız, onun için çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Toplantıda, partinin 23 Haziran’dan hangi mesajları çıkarması ve bundan sonraki yol haritasının ne olması gerektiği yönünde de değerlendirmelerde bulunuldu.

11. Cumhurbaşkanı ’ün İstanbul’da oyunu kullanırken “İnşallah herşey güzel olur” ifadesini kullanmasına gönderme yapılması üzerine Erdoğan’ın yeni parti hazırlığı içinde olan Gül, ve ’nu kastederek “Sırtımızdan hançerlendik” dediği kaydedildi.

Erdoğan, Ali Babacan’la geçtiğimiz günlerde bir görüşme yaptığı bilgisini kurmaylarıyla paylaşırken, Babacan’ın partiden ayrılma isteğini kendisine ilettiği yönünde bilgi verdi.


Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja