Azra Gülendam Haytaoğlu Kimdir? Nasıl Öldürüldü?

, ’da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde okuyordu. Fakat Antalya’da 28 Temmuz 2021’de ortadan kaybolan genç kızın vahşi bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. cinayetlerinin durmak bilmediği ülkemizde Azra’nın isimli tarafından vahşice öldürülmesi ise artık yeter dedirtti.

Azra Gülendam Haytaoğlu ?

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu olduğuna dair bazı belirtiler hissedince 28 Temmuz’da hastaneye gitti. Burada Covid-19 testi yaptıran genç kız daha sonra sonucu pozitif çıkınca Ezgi Haytaoğlu ile paylaştı. Fakat ablası, kardeşine dikkat etmediği gerekçesiyle kızdı. Aralarında çıkan iki kardeşten Azra hava almak için evden çıktı. Sonrasında bir kafede otururken tanıştığı ve ağabey dediği Mustafa Murat Ayhan tarafından ise vahşice katledildi. Vahşice katledilen genç kızın cesedinin 5 parçaya bölündüğü öğrenildi.

Nasıl Öldürüldü?

Ablası ile tartışan öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu “Ben biraz hava alacağım” diyerek kimliğini almadan evden ayrıldı. Fakat ablası Ezgi Haytaoğlu, kardeşini telefonla aradı. Daha sonra Azra Gülendam Haytaoğlu, telefonda, ablasına “Kafede koronavirüs geçirmiş bir ağabeyle oturuyorum, beni çok iyi anlıyor” dedi. “Bugün onunla kalacağım” diyerek telefonu kapattı. Fakat kendisine bir daha da ulaşılamadı. Daha sonra ailesinin kayıp ihbarında bulundu. Genç kız ile ilgili araştırmalarını sürdüren , Mustafa Murat Ayhan’a ulaştı. Polisin çapraz sorguya aldığı 48 yaşındaki İnşaat Mühendisi ve Emlak Ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan işlediği korkunç cinayeti itiraf etti.

Mustafa Murat Ayhan, Antalya, Cinayet, Katil
Mustafa Murat Ayhan, Antalya, ,

Mustafa Murat Ayhan Şunları Söyledi;

“Azra, 28 Temmuz’da beni aradı. Buluştuk. Evde birlikte yemek yedik. Alkol aldık. Bu sırada aramızda tartışma çıktı. Boğarak öldürdüm. Banyoya götürüp cesedini 5 parçaya ayırdım. Cesedin parçalarını valize koyup Kepez ilçesi Varsak ormanlık alanda gömdüm”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.