Ayfer Yılmaz Kimdir ? Nereli ? Kaç Yaşında ?

Kimdir ? ? ?

İYİ Partinin Desteği ile Demokrat Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olunca herkes Kimdir ? Nerelidir ve Sorularını sormaya başladı. Ayfer Yılmaz 1956 yılında doğdu. 64 yaşında olan Ayfer Yılmaz,1978 yılında Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Maliye Bölümü’nü bitirdi.

Ayfer Yılmaz Kimdir ?

Ayfer Yılmaz, Bonn Büyükelçiliği ve Ticaret Müşavir Yardımcılığı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı, Hazine Müsteşarlığı, Dünya Kalkınma Bankası, Kalkınma Bankası, İmar ve Kalkınma Bankası görevlerini yürüttü.

Ayfer Yılmaz Kimidr, , Kaç Yaşında

1996 yılında Doğru Yol Partisi İçel seçilerek ve iki dönem milletvekilli olarak görev yaptı. Yine 1996 yılında Mesut Yılmaz başbakanlığında kurulan anayol ile yine aynı yıl içinde bu kez Necmettin Erbakan’ın başbakanlığında kurulan refahyol hükümetlerinde devlet bakanlığı görevini üstlenerek tanınan Türk siyasetçilerden biri oldu.

Ayfer Yılmaz ve Samimiyeti

Ayfer Yılmaz ayrıca İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı, 20’inci ve 21’inci. Dönem Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yapmıştır. 2002-2009 Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür 2002-2009 yılları arasında ’da  Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreterliği yapmaya başladı. Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapan Ayfer Yılmaz, eşinden ayrılmış ve 1 çocuk annesidir.

Ayfer Yılmaz İyi Partininde Desteklediği Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Ayfer Yılmaz, 2017’de İYİ Parti’ye katılarak ’in yanında yer aldı. Samimi pozları ile de ile yakınlığı bilinmektedir.

Ayfer Yılmaz 31 Mart 2019 Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

2019 yılında  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ’ın evraklarını geç teslim etmesi ve il seçim kurulu ve yüksek seçim kurulu tarafından reddedilmesi sonucu aday olamayınca Ayfer Yılmaz,  İYİ Parti’nin desteği ile Demokrat Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adatı Oldu.

İYİ Parti Adayı Ayfer Yılmaz Oldu. Ayfer Yılmaz Kimdir ?

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.