Av Tüfeğiyle Vurulan Köpek Sağ Arka Bacağını Kaybetti

Av tüfeğiyle vurulan Duman sağ arka bacağını kaybetti

Bolu’da, 7 yaşındaki Duman isimli köpek av tüfeğiyle vuruldu. Sağ arka bacağı ampüte edilen köpek tedavisinin tamamlanmasının ardından sahiplerine teslim edildi.

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Pelitözü köyünde 17 Ocak’ta av tüfeğiyle vurulan 7 yaşındaki “Duman” isimli köpeğin sağ arka bacağı, hayati tehlikesi nedeniyle Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki veteriner kliniğinde kesildi.

“Duman” tedavisi sonrasında Mudurnu’da yaşayan sahibi Seher Sarıbayır’a götürüldü.

Yaralı köpeğin tedavisini üstlenen Dost Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Adem Gündüz, ailenin talebi üzerine kendilerine yardım ettiklerini söyledi.

BACAĞI AMPÜTE EDİLDİ

Köpeği tedavi için veterinere götürdüklerini aktaran Gündüz, “Köpek çok kan kaybettiği için iltihap kapmış. Son çare bacağını kalçadan itibaren kesmek zorunda kaldık. Üzgünüz ama böyle yapmasak ölebilirdi.” dedi.

‘O BİZİM SEVGİMİZLE YAŞAYACAK’

Yaklaşık 1,5 ay sonra köpeğine kavuşan Seher Sarıbayır ise “Köye geldiğine o kadar sevindi ki bizi görünce üzerimize atladı. Elimizden kaçtı, köyü dolaştı. Buraları çok özlemiş. Onu kış gününde yalnız bırakamayız. O benim güzel hayvanım. Onu eve aldım. Bir müddet evde bakıp daha sonra yerine koyacağız. Şimdi canı sağ. Bacağı olmasa da o bizim sevgimizle yaşayacak.” ifadelerini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.