Atatürk’ün Ankaraya Gelişinin 100.Yılında Mansur Yavaş’tan Anlamlı Mesaj

Mansur Yavaş: Hedefimiz Ankara’yı ’ün mirasına yakışır bir kent haline getirmek

Ankara Başkanı Mansur Yavaş, “Hedefimiz, ortak akıl ile şeffaf, katılımcı ve denetlenebilir bir yönetim anlayışını buluşturup tarihiyle, kültürüyle, sanatıyla, turizmiyle, sanayisiyle ve kırsal kalkınmasıyla Ankara’yı Mustafa Kemal ’ün mirasına yakışır bir kent haline getirmektir” dedi.

Mansur Yavaş, ’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla bir yayımladı.

Ankara Başkanı Mansur Yavaş

Milli Mücadele’yi başlatmak için ’ün, Temsil Heyeti ile 27 Aralık 1919’da Ankara’ya geldiğini belirten Yavaş, 27 Aralık’ın Ankaralıların bayramı olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yılını kutlamaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Yavaş, mesajında şu görüşlerine yer verdi:

* Kentimizin doğrudan kendisine ait tek 100. yıl kutlaması olan Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümü, tüm hemşehrilerimize kutlu olsun.

* Göreve geldiğimizden bu yana, Ankara’yı, dünya başkentleriyle yarışacak bir yapmak için sizlerle el ele çalışıyor, yüzyıl önceki birlik ve beraberliğimizi bugün de yaşatmaya gayret gösteriyoruz.

* Hedefimiz, ortak akıl ile şeffaf, katılımcı ve denetlenebilir bir yönetim anlayışını buluşturup tarihiyle, kültürüyle, sanatıyla, turizmiyle, sanayisiyle ve kırsal kalkınmasıyla Ankara’yı Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına yakışır bir kent haline getirmektir.

Yavaş, Ankaralıları, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla saat 15.00’te Genelkurmay Kavşağı’ndan başlayarak, Birinci Binası’na kadar sürecek kortej yürüyüşüne ve saat 19.00’da ise Atatürk Salonu’nda düzenlenecek tiyatral ve Manga konserine davet etti. AA

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.