Atatürk’ü Yaver Yaptı, Savcılık Harekete Geçti…

Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığı öğrenilen Salih Zeki Çakıroğlu, hesabından ‘Ne geldiyse yaverlerden geldi’ başlığıyla bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafa ’ün FETÖ’den yargılanan yaverlerle bir tutulması, büyük tepkilere yol açtı.

akp

Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığı öğrenilen Salih Zeki Çakıroğlu, hesabında ‘Ne geldiyse yaverlerden geldi’ başlığıyla ile Sultan Vahdettin’in olduğu fotoğraf ile FETÖ’den yargılanan cumhurbaşkanı yaverleri ve Mısır Devlet Başkanı Sisi’nin fotoğraflarını paylaştı. Cumhuriyet savcılığı, Salih Zeki Çakıroğlu hakkında ‘’ün hatırasına alanen hakaret’ suçlamasıyla başlattı.

akpli belediyeci atatürk
yaver atatürk

DHA’nın haberine göre; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığı öğrenilen Salih Zeki Çakıroğlu, sosyal medya hesabından ‘Ne geldiyse yaverlerden geldi’ başlığıyla üzerinde ‘Ah şu yaverler’ yazan, yine üzerinde ‘Tanıdınız mı Sultan Vahdettin ve yaveri’ yazan Sultan Vahdettin ve Atatürk’ün olduğu fotoğraf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’ın FETÖ’den yargılanan yaverleri ile Mısır’ın devrik cumhurbaşkanı Mursi ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’nin olduğu fotoğraf karelerini paylaştı.

Salih Zeki Çakıroğlu’nun bu paylaşımı yerel basında yer alırken, Atatürk ile FETÖ’den yargılanan yaverlerle bir tutulması, büyük tepkilere yol açtı. Cumhuriyet Savcılığı, Salih Zeki Çakıroğlu hakkında ‘Atatürk’ün hatırasına alanen hakaret’ suçlamasıyla başlattı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja