Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnci’nin Cezası Belli Oldu!

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e ettiği görüntüsü sonrası hakkında dava açılan Safiye İnci’ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik Anıtkabir’de çektiği provokasyon içerikli görüntüyü sosyal medyadan paylaşan Safiye İnci’ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

SAFİYE İNCİ NE DEMİŞTİ?

Safiye İnci, “Çok utanıyorum. Keşke gelmeseydim diyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. ’yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip’i sevmeyen Atatürkçüler var ya, Atatürk Tayyip’in b… bile olamaz” ifadelerini kullanmıştı.

HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul’da yaşayan ve çarşaflı bir genç kız olduğu bilinen Safiye İnci’nin Atatürk’e içeren videosunun ardından , sosyal medyadan İnci’nin tutuklanmasına yönelik paylaşımlarda bulunmaya başladı. Tepkiler karşısında, Ankara Başsavcılığı olayla ilgili Safiye İnci hakkında başlattı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Olayın ardından Safiye İnci, ‘Atatürk’e hakaret’ten tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

CEZASI BELLİ OLDU

Safiye İnci’ye 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

SAFİYE İNCİ KİMDİR?

Anıtkabir önünde çektiği ve Atatürk’e hakaret içeren sözlerin yer aldığı videoyu hesabından paylaşmasıyla halkın büyük kesiminin tepkisini çeken Safiye İnci, tepkiler karşısında yine sosyal medyadan özür diledi. Hakkında kapsamlı olmayan Safiye İnci’nin İstanbul’da yaşadığı biliniyor. Videoyu da paylaşıp büyük tepkinin odağı olan İnci, olayın ardından tüm hesaplarını kapattı.

Related posts

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.