Aşı Bulunsa Bile Koronavirüs Gitmeyebilir…

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Direktörü Dr. Mike Ryan açıklamalarda bulundu. Ryan, dünya genelinde vaka sayısının 4,3 Milyonu geçtiğini söyledi ve koronavirüsün belkide hiç gitmeyeceğini ve aşı bulunsa bile  virüsü kontrol altına almak için çok ciddi bir çaba gerekeceğini söyledi.

Mike Ryan
Mike Ryan

Dr. Mike Ryan, İnternet üzerinden yapılan basın toplantısında konuştu. Koronavirüs nedeniyle yaklaşık 300 binden fazla insanın öldüğü Covid-19’un asla gitmeyebileceğini belirtti.

Ryan, “Şunu şöyle söylemek gerek, bu virüs toplumumuzdaki bir diğer salgın virüs gibi kalabilir ve bu virüs asla gitmeyebilir. HIV de gitmedi fakat biz bu virüsle yaşamayı öğrendik” ifadesini kullandı.

“Aşı İle Yok Olmayan Hastalıklar Var”

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Direktörü Dr. Mike Ryan “Salgının ne zaman biteceğini söyleyenlere inanmıyorum. Yüzden fazla aşı geliştiriliyor fakat aşı ile yok olmayan kızamık gibi hastalıklar da var” yorumunu yaptı.

“Güzergah Bizim Elimizde”

DSÖ’nün Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus da çaba ve çalışma ile virüsün kontrol altına alınabileceğini söyleyerek, “Güzergah bizim elimizde ve bu salgınla mücadelede hepimiz bir şeyler yapmalıyız” dedi.

DSÖ’nün bir numaralı ismi olan Dr. Tedros, “Birçok ülke farklı önlemler alıyor fakat bizim tavsiyemiz her ülke en yüksek önlemlerini almalı. İkinci salgın dalgasını tetiklemeden sokağa çıkma yasaklarını kaldırmanın bir garantisi yok” ifadesini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja