Arda Turan-Berkay Davasında Karar Verildi

ile şarkıcı Şahin’in yargılandıkları davanın üçüncü duruşmasında cinsel suçundan beraat etti.

Turan’a kasten ve ruhsatsız suçundan verildi. Turan’ı 3 ayrı suçtan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptıran , verilen hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

, şarkıcı Şahin ile kavga etmesiyle ilgili 3 ayrı suçtan toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Arda Turan Duruşmaya Gelmedi

İstanbul 41. Asliye Mahkemesindeki duruşmaya, sanık-müşteki Berkay Şahin ve avukatı katıldı. Sanık-müşteki Arda Turan’ın gelmediği duruşmada avukatı hazır bulundu.

Son sözleri sorulmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Berkay Şahin hakkında ”hakaret” suçundan ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme, sanık Arda Turan’ın ise ”cinsel ” suçundan beraatine, ”ruhsatsız taşımak”tan 10 ay, ”korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek”ten 10 ay ve ”kasten ” suçundan ise 1 yıl 15 gün olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanık Turan’ın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmamasını dikkate alan mahkeme, verilen cezaların ayrı ayrı hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını da kararlaştırdı.


Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.