Anneler Günü’nde Annenizle İzleyebileceğiniz En Güzel Filmler…!

13 Mayıs Pazar günü, yani yarın Anneler Günü’nü kutlayacağız.  Bu özel günü anneleriyle yan yana oturup güzel bir filmle kapatmak isteyenler için çok güzel bir liste oluşturmuş. Anne sevgisi ve anne fedakarlığı temalı bu filmler, bu özel günü daha da anlamlandıracak…!

Bad Moms (2016)

Hayatın annelere yüklediği sorumlulukları hiç düşündünüz mü? Fedakar bir kadının omuzlarına yüklenen bunca sorunla baş etmek gerçekten zor. Bad Moms annelere ilham verir mi bilinmez; ancak kahkahalarının evde çınlayacağı garanti! Anneler de arada sırada dağıtmak ister. Mila Kunis, Kristen Bell ve Kathryn Hahn üçlüsünün performansına şapka çıkaracaksınız! Bunun bir de devam filmi var ancak bizden duymuş olmayın, pek başarılı sayılmaz.

Lady Bird (2017)

Geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen Oscar ödüllerinde tam beş adaylık birden yakalayan, En İyi Komedi Filmi ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Altın Küre kazanan Lady Bird’ü vizyonda kaçırdıysanız; arayı kapatmak için Anneler Günü müthiş fırsat! Yönetmen ve senarist Greta Gerwig’in annesiyle ilişkisinden yola çıkarak kaleme alıp çektiği bu müthiş film, uzun süre hafızalarınızdaki berraklığını koruyacak. Lady Bird’ün annesiyle olan çılgın çekişmesi ve tüm yaşananların finalde bağlandığı nokta eminiz tüm kalpleri ısıtacaktır.

uno (2007)

Hayat bazen sürprizlerini hiç beklenmedik anlara saklıyor. Minnesota’da 16 yaşında bir lise öğrencisi, en yakın arkadaşından hamile kalınca küçük dünyası oldukça tuhaf bir evrim geçirme sürecine giriyor. Bu zoraki annelik macerasının her adımında sizi kahkahalar, göz yaşları ve önemli dersler bekliyor. İnsanın annesiyle paylaşacağı böyle özel bir günde böyle özel bir filme şans vermesi lazım. Bu arada Orijinal Senaryo dalında Oscar sahibi bir film olduğunun da altını çizelim!

Stepmom (1998)

Mendilleriniz hazır mı? Bir komedi filmi olarak başlayan Stepmom, dram sularında yüzmekten çekinmeyen, cesur bir yapım. Julia Roberts, Susan Sarandon ve Ed Harris gibi olağanüstü oyuncuların bir araya gelmesiyle oluşan müthiş kimya, Stepmom filminin her sahnesinden seyirciye adeta taşıyor. Boşamış bir çift, yeni filizlenen bir aşk ve bu aşka karşı tavır alan yalnız bir annenin müthiş mücadelesi özellikle de sürpriz finaliyle akıllarınıza kazınacak! Stepmom göz pınarlarını kurutabilir, hemen peşinden listemizden seçeceğiniz bir komedi filmi izlemeye hazır olun.

Steel Magnolias (1989)

Sinema tarihine damga vurmuş müthiş bir klasik izleyerek anneler gününü taçlandırmak isteyenler için bu filmden daha idealini bulmak zor. Tüm zamanların en başarılı oyuncu kadrolarından birine sahip olduğu için bile defalarca izlenesi bir film Çelik Manolyalar! Kadro gerçekten de Şampiyonlar Ligi gibi; Sally Field, Dolly Parton, Shirley MacLaine, Daryl Hannah, Olympia Dukakis, Julia Roberts, Tom Skerritt, Dylan McDermott, Kevin J. O’Connor, Sam Shepard! Altın Küre ödüllerinde o dönemin parlayan yıldızı olan Julia Roberts’a En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandıran bu klasiği muhakkak izlemelisiniz.

Ricki and the Flash (2015)

Anneniz rock yıldızı olma hayalleriyle sizi babanızla bırakıp gitmiş olsa nasıl hissederdiniz? Efsane aktris Meryl Streep’in olağanüstü performansıyla taçlandırdığı Ricki and the Flash müzik, macera ve kavuşma sahneleriyle dolu bir anne-kız macerası olarak dikkat çekiyor. Listemizdeki Juno filminin senaryosunu yazan Diablo Cody’nin kaleminden çıkan bu film de dram ve kahkahayı başarıyla harmanlayarak izleyenleri duygusal devinimlere sürüklüyor. Bu arada filmde Meryl Streep’in kızını canlandıran Mamie Gummer, gerçek hayatta da Streep’in kızı!

The Blind Side (2009)

Hani anne olmak için illa doğurmak yetmez derler ya. İşte Blind Side, bu sözün baştan aşağı sirayet ettiği müthiş bir film. Okul çağında, ailesi olmadan, yapayalnız hayat mücadelesi veren Michael Oher’i keşfeden Leigh Anne Tuohy’un hikayesini anlatan film o kadar etkileyicidir ki; gözyaşlarınıza hakim olmakta zorlanacaksınız. Oher’in hayatının dönüm noktası olan Tuohy ailesi tarafından yasal vasilik altına alınması ve bu mücadelenin tamamının anlatıldığı filmde; anne figürü rolünü kusursuz canlandıran Sandra Bullock, hak ettiği gibi Oscar ödülünü kazanmıştır.

The Kids Are All Right (2010)

The Kids Are All Right, modern yaşamın değişen şartlarına uyum sağlayabilen annelerle izlemek için harika bir film. Lezbiyen bir çiftin aynı sperm donöründen hamile kalarak doğurdukları çocukların biyolojik babalarının izini sürmeye başlamalarıyla açılan film, hiç tahmin etmediğiniz sıcaklıkta bir aile komedisine dönüşüyor. Eşcinsel bir çift olmanın zorlu süreçlerini de dürüstçe gözler önüne seren filmin yayınlandığı yıl En İyi Film de dahil olmak üzere dört dalda Oscar adayı olması sürpriz değil. Oscar’lardan eli boş dönmüş olsa da En İyi Komedi Filmi ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında Altın Küre ödüllerini kazanmayı başarmış bir filmle karşı karşıya olduğunuzu bilin.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.