Anketlerde Mansur Yavaşın, Özhaseki’nin 5-6 Puan Önünde Olduğu Görülüyor

“Mehmet Özhaseki’ye de anlattım”dedi ve sonuçlarını açıkladı “Mansur Yavaş 5-6 puan önde gidiyor”

MAK Danışmanlık Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, TV5’te yayınlanan ‘Kulis ’ programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 

Kulat, 31 Mart ’da gerçekleşecek olan yerel seçimin sonucu merakla beklenen şehirlerinden olan ’ya ilişkin sonuçlarını paylaştı.

Elindeki verileri hem Mehmet Özhaseki hem de Mansur Yavaş’a anlattığını söyleyen MAK Danışmanlık Kurulu Başkanı Kulat, Ankara’da Mansur Yavaş’ın önde olduğunu kaydetti.

Kulat, konuya ilişkin olarak, “Bizim elimizdeki verilerde Mansur Yavaş 5-6 puan kadar önde gidiyor” ifadelerini kullandı.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat’ın konuya dair sözleri şu şekilde:

“Yerel anketleri yapıyoruz. Elimizdeki verilere göre muhalefet hiç olmadığı kadar önde çıkıyor Ankara’da. Muhalefet önde görünüyor Ankara’da.

Bizim henüz Mehmet Özhaseki’nin isminin açıklanmadığı dönemde yaptırdığımız araştırmalarda Özhaseki’nin ismi hiç ilk üçte çıkmadı. , Veysel Tiryaki ve Mustafa Tuna ve isimleri çıkıyordu.

Şimdi anlatacağım konuları sayın Mehmet Özhaseki’nin kendisine de anlattım. Rakibi olan sayın Mansur Yavaş’a da anlattım. Bizim elimizdeki verilerde Mansur Yavaş 5-6 puan kadar önde gidiyor. Kararsız seçmen oranının yüksekliği bana göre kararsız olmaktan değil kararını  farklı endişelerinden dolayı ifade etmeyen seçmenden kaynaklanıyor. Kararsız seçmenin çokluğu da iktidarın aleyhine bir fotoğraf oluşturabilir. “

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.