Geçen Yıl Şehit Edilmişti… Altuğ Verdi Kimdir?

Altuğ Verdi Kimdir ? Kaç Yaşında ? Nereli ?

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olmuştur. sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi.
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi.

Ayrıca, Rize Emniyet Müdürü Verdi, ülkemizi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Altuğ Verdi, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmıştır, evli ve bir kız babasıdır.

11 Aralık 2018’de bir polis memuru tarafından saldırıya uğramıştır. Detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Vurularak Şehit Oldu

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et