Almanya’da Düzenlenen Irkçı Saldırıda Ölen Türklerin İsimleri Belli Oldu!

Geçtiğimiz günlerde ’da düzenlenen saldırıda 9 kişi Hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden 9 kişiden 4’ünün Türk olduğu ortaya çıkmıştı. Almanya’da gerçekleşen eski saldırıda ölen Türklerin kimlikleri açıklandı.

Gökhan Gültekin, Sedat Gürbüz, Fatih Saracoğlu, Ferhat Ünvar

Almanya’da gerçekleşen ırkçı Saldırıda 4’ü Türk 9 kişi öldü. Irkçı Tobias Rathjen, Almanya’nın Hessen kentinde ilk olarak saat 22.00 sularında Midnight isimli nargile kafeyi silahla bastı. Burada Sedat Gürbüz ve Fatih Saraçoğlu’nu öldüren Rathjen, daha sonra Türk asıllı Kemal Koçak’a ait bir büfeye girerek burada yiyen Gökhan Gültekin (37) ve Ferhat Ünvar’ı (22) yaylım ateşine tuttu.

Annesini Öldürüp Etti

Türk kökenlilerin sıklıkla gittiği Arena Bar & Cafe isimli mekânda üçüncü bir gerçekleştirdi. Ölenler arasında, 35 yaşındaki iki çocuk annesi hamile bir ın da bulunduğu bildirildi. Kanlı saldırılarının ardından evine giden , 72 yaşındaki annesini öldürdükten sonra intihar etti. Saldırganın evdeki babasına ise dokunmadığı belirtildi. Avcılık ruhsatı bulunan teröristin arabasında mühimmat ele geçirildi. Bürokraside örgütlü aşırı sağcı yapının bulunduğu iddia edilen Almanya’da, geçen cuma günü ‘Sert Çekirdek’ isimli aşırı sağcı örgüt çökertilmişti. Örgüt camilere otomatik silahla yapmayı planlıyordu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.