Almanya İşçi Alımı Başvurusu Nereye Yapılır? 2022

Türkiye’den işçi alacağını duyurmuş ve bazı şartlar yayınlamıştı. Peki Alımı Başvurusu Nereye Yapılacak?, Başvurusu Hangi Siteden Yapılacak? Başvuru Şartları Neler?, Bu konu ile ilgili biraz araştırma yaptık çoğu sitede nasıl başvuru yapılacağı bilgisi yer almıyor. Bizde sizler için nasıl başvurulacağına dair bir yazı hazırladık.

Federal iş ve işçi bulma kurumu Federal Çalışma Ajansı (BA), hava alanlarında yaşanan personel eksikliği nedeniyle ’den geçici olarak 2 bin işçinin alınmasına yeşil ışık yaktı. Türkiye’den hava limanı personeli getirilmesine özel izin verdiğini doğruladı. Geçici olacak bu özel düzenleme en geç 6 Kasım’da sona erecek. Haberde geçici düzenleme için Türkiye’de halihazırda hava alanlarında çalışma tecrübesi olanlara öncelik verilebileceği belirtiliyor. Ayrıca işçilerin saatlik ücreti 14.25 eurodan başlayacak. Çalışanlara resmi tatiller, pazar günleri ya da geceleri çalıştıklarında mesai ödemesi yapılacak. İşveren ayrıca çalışanlara barınma hizmeti sunmakla da yükümlü olacak.

Peki Şartlar Neler?

  • Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği (BDL) tarafından yapılacak işçi alımının şartları şöyle:
  • A2 seviyesinde Almanca – konuşma
  • Hava yolu birliği IATA’nın gerekliliklerini karşılayan sertifika
  • Tehlikeli madde eğitimleri
  • Alman güvenilirlik kontrollerinin gereksinimleri karşılaması

İşçi Alımı Başvurusu Nereye Yapılıyor?

İşçi Alımı için başvuruyu bu siteden yapabilirsiniz. Sitede oluşturacağınız bir hesap ile giriş yapın. Ardından kişisel bilgilerini girin. Daha sonra gerekli belgeleri yükleyin ve diğer bilgilerinizi kaydedin. Son olarak başvurunuzu teyit edin ve gönderin. Bu siteden başvuru yapabilirsiniz.https://www.fraground.de/

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.