Alman Bakan Heiko Maas Yunanistan’da Türkiyeyi Hedef Aldı

Alman Bakan Heiko Maas, Yunanistan’a gidip Doğu Akdeniz konusunda ’yi hedef aldı

Yunanistan’ı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarını hedef aldı.

Maas, -Türkiye ilişkilerinde ilerlemenin ancak ’nın Doğu Akdeniz’deki adımlarını sonlandırması halinde mümkün olabileceğini söyledi.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarından duyduğu rahatsızlığı her fırsatta dile getiren  Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile yaptığı görüşmede yine Türkiye’yi hedef aldı.

“TÜRKİYE ULUSLARARASI HUKUKA UYMALI”

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Yunanistan’ın başkenti Atina’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Türkiye’nin  açıklarındaki sondaj çalışmalarını hedef aldı. Maas, “Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetlerine ilişkin duruşumuz çok net. Uluslararası hukuka uyulmalı. -Türkiye ilişkilerinde ilerleme ancak ’nın Doğu Akdeniz’deki adımlarını sonlandırması halinde mümkün” dedi.

Alman Bakan Heiko Maas, Yunanistan'a gidip Doğu Akdeniz konusunda Türkiye'yi hedef aldı

Birliği (AB) dönem başkanlığını bu ay başında devralan Almanya’nın Dışişleri Bakanı Maas, Atina’daki temasları kapsamında Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile görüştü. Maas, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Mitsotakis ve Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu ile de bir araya gelecek.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja