Ali Hemdan’nın Ölümü Sosyal Medyanın Gündeminde!

Suriye uyruklu 18 yaşında ki Ali El Hemdan polisin dur ihtarına uymayarak kaçtı. Bacağından ve göğsünden vurulan Ali El Hemdan ise hayatını kaybetti. Bu olay sosyal medyanın gündemine oturdu. #aliyiöldürenler nerede hashtagi ile 40 binin üzerinde tweet atıldı. Öte yandan gencin 20 yaş altı olduğu ve işe gitmek için evinden çıktığı iddia edildi.

Olay, dün öğle saatlerinde Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, polisin kimlik sorarak uygulama yaptığını gören Ali Hemdan, otomobiliyle kaçmaya başladı. Ardından da otomobilden inip, ara sokaklarda izini kaybettirmeye çalıştı. Yaşanan kovalamacada polisin ‘dur’ ihtarına uymayan Ali Hemdan, havaya açılan ateşe rağmen kaçmaya devam etti. İkinci kez açılan ateşle göğsünden vurulan Ali Hemdan, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti.

https://.com/10262301605f/status/1255045933022265344?s=09

Memuru Açığa Alındı

’da polisin uygulama yaptığını görüp kaçan Suriyeli Ali Hemdan’ı (18), ‘dur’ ihtarına uymayınca vurarak ölümüne neden olan memuru ise açığa alındı.

Adana Valiliği Yaptı

Adana Valiliği, yaptığı yazılı ile Ali Hemdan’ı vuran memurunun açığa alındığını, başlatılan adli ve idari tahkikatin devam ettiğini bildirdi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“27.04.2020 günü saat 12.00 sıralarında Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi’nde Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimizin uygulama yaptığı esnada, uygulama noktasında ‘dur’ ikazına uymayarak kaçan Suriye uyruklu Ali Hemdan isimli şahıs, uyarı ateşi açılması esnasında kazaen yaralanmıştır. Yaralı olarak hastaneye sevk edilen Ali Hemdan, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. İlgili memuru açığa alınmış olup, adli ve idari tahkikat devam etmektedir.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.