Ali Babacan’ın Partisinde Eski Bakan Sadullah Ergin’de Var!

’ın kuracağı partinin kurucular kurulu belli olurken, partinin ismi henüz açıklanmadı. ’den istifa eden Mustafa Yeneroğlu ve Sadullah Ergin de kurucular kurulunda yer aldı. AKP’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, partisinin kuruluş dilekçesini bugün İçişleri Bakanlığı’na vereceklerini açıkladı.

Ali Babacan Akıl ve Bilim Partisi

Kurucular Listesi Belli Oldu!

Partinin ismi henüz açıklanmazken partinin kurucular listesi belli oldu. 90 kişiden oluşan kurucular listesinin 27’si kadınlardan, 16’sı ise genç isimlerden oluşuyor. Mustafa Yeneroğlu’nun AKP’den istifa ederek bağımsız olması nedeniyle Babacan’ın partisi, Meclis’te temsilen edilen 11. parti olacak. AKP’nin görevden aldığı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da listede bulunuyor. Eski bakanlar Nihat Ergün ve Selma Aliye Kavaf da listede yer alıyor. Ali Babacan’ın kurucular kurulunda yer alan bir diğer isim ise Ülkü Ocakları Kurucu Genel Başkanı Ramiz Ongun oldu. yüzbaşı ve güvenlik ı Metin Gürcan da listede yer alanlar arasında.

Partinin İsmi Açıklanmadı!

’de yayımlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katılan Ali Babacan, “90 kurucu üyemiz hafta sonu bir kampa girdi ve tüzüğün son hali ortaya çıktı” demişti. Partinin ismi henüz açıklanmazken AKP’den istifa eden Mustafa Yeneroğlu ve Sadullah Ergin de kurucular kurulunda yer aldı.

Babacan “Partizin adı adı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) mi olacak?” şeklindeki soruya, “Partinin ismini Çarşamba günkü lansman programında teyit edeceğiz. Bu çıkan isim olabilir de, başka bir isim de olabilir” yanıtını vermişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.