Aleyna Tilki’nin Aşı Açıklamasından Ne Anlıyorsunuz?

Aleyna Tilki’nin aşı açıklamasından ne anlamalıyız?

Aleyna Tilki şu ara hepimizin gündeminde olan aşı ve ilaçlar hakkında yine kendisinden beklenen bir çıkış yapmış. “Aşı yaptırmayacağım” diyen Tilki, sebeplerini sıralarken yine bambaşka bir telden çalmayı başarmış…

“Aşı yaptırmayacağım” demiş

Kim ne derse desin, ben Aleyna Tilki’nin istisnasız her konuya farklı bir açıdan yaklaşmasını hem heyecan verici buluyorum hem de her defasında şaşırıyorum. Yani biliyorum şaşırmamam gerek ama yok, Aleyna Tilki yine döktürüyor… Son olarak aşı çıkışı yapmış Tilki. Muhabirlerle sohbet ederken konu aşı ve ilaçlara gelmiş. Aleyna Tilki yine herkesi şaşırtarak “Aşı yaptırmayacağım” demiş.

“Ben tamamen şahsi konuşuyorum”

İlaç sektörüne güvenmediğini söyleyen Tilki, “İnsanlar Covid-19’dan değil ilaçlar yüzünden ölüyor. Aşıya karşıyım. Eğer saçmalıyorsam yaşıma verin. Zaten sıtma ilacı gibi ilaçlar veriyorlar hastalara… Acaba Korona değil de insanlar ilaçtan mı ölüyor? Anneme, kendime, kardeşime aşı yaptırmayacağım. Çünkü güvenmiyorum. Dünyada ilaç sektörüne de güvenmiyorum. İlaç sektörünün ticaret mi yapıyor, yoksa başka bir planı mı var bunu bile bilmiyorum. Ben tamamen şahsi konuşuyorum” demiş. Tabii bu laflar yine hafife alınmış. Şaşırtıcı değil. Aleyna Tilki “Aaa” dese dalgaya vuracak bir kitle var zaten, şaşırtmıyor bu durum.

“Saçmalıyorsam yaşıma verin” diyebilecek kadar olgun

Aleyna Tilki, istediği fikri savunmakta özgür. Yıldız Tilbe de geçtiğimiz günlerde aşıya karşı olduğunu açıklamıştı. Bu konu herkesin kendi kararı. Benim burada dikkatimi daha çok çeken şey Aleyna Tilki’nin ‘bence’ demeye başlaması. “Tamamen şahsi konuşuyorum” diyor Tilki. Geçmiş yıllarda o kadar çok büyük konuştu ki, şimdi belki de ilk kez “Yani saçmalıyorsam yaşıma verin” diyor. İşte görmek istediğimiz Aleyna Tilki budur. “Saçmalayabilirim yaşımdan ötürü” cümlesini kurabilecek kadar olgun artık o. Saçmalayabilir, farklı düşünebilir ama 20 yaşında diye kendini ifade etmeyecek mi bir genç kadın? Ne münasebet. Hem genç hem de bir kadın olduğu için “Ne diyorsun bacım sen” modunda dinleniliyor Tilki. Önceki ‘ergen’ demeçlerinden ötürü hafife alınıyor. Ama doğru değil bu. Aleyna Tilki farklı düşünmekte özgür. “Bence” diyerek de zaten artık büyümeye başladığını duyurmuş durumda dosta düşmana. Aleyna Tilki’nin aşı açıklamasından onun artık olgunlaşmaya yavaş yavaş başladığını rahatlıkla çıkartabiliriz.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.