Aleyna Çakır Olayında Sevindirici Haber Geldi!

Müge Anlı, geçtiğimiz gün öğleden sonra Aleyna Çakır’ın ailesinin avukatı Umur Yıldırım ile görüştüğünü söyledi. Umur Yıldırım’dan sevindirici haberler aldığını söyleyen Müge Anlı, Aleyna Çakır ve Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun’un ölümü ile ilgili açılan soruşturmaları aynı savcının yürüteceğini söyledi.

Aleyna Çakırt Olayından Sevindirici Gelişme
Aleyna Çakır Olayında Sevindirici Gelişme

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında haftalardır Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümü işleniyor. Yaklaşık 10 gün önce ise Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümü ile ilgili Ümitcan Uygun’un annesi de şüpheli bir biçimde hayatını kaybetmişti. Gülay Uygun’un ölümünü soruşturan savcı artık Aleyna Çakır’ın da soruşturmasını yürütecek. Müge Anlı Avukat Umur Yıldırım’ın çok sevinçli olduğunu söylerken, aynı zamanda avukatın Gülay Uygun’un cinayete kurban gitmiş olabileceğini düşündüğünü söyledi. Aleyna Çakır’ın avukatları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Aleyna Çakır dosyasını Ümitcan uygun annesinin şüpheli ölüm dosyasına yürüten Savcıya verildiğini açıkladı.

Ümitcan Uygun’un Tutuklanması Bekleniyor…!

Aleyna Çakır’ın avukatları, iki dosyaya da aynı savcının bakmasının çok kıymetli olacağını söyleyerek, Aleyna Çakır’ın kız arkadaşına Ümitcan Uygun’un ifadesini değiştirmesi için baskı yaptığını söyledi. Avukatlar, Ankara Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulundu ve tutuklama şartlarının hepsi oluştuğunu söylediler. Avukatlar ayrıca soruşturmaları yürüten savcının Ümitcan uygun hakkında tutukluluk talebinde bulunmasını beklediklerini açıkladılar.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.