Akşener ve Kılıçdaroğlu İttifak Konusunda Anlaştı

Akşener ve Kılıçdaroğlu konusunda anlaştı

İYİ Parti lideri Akşener ve lideri Kılıçdaroğlu’nun görüşmeleri kapsamında saat 20:00’de bir araya geleceği öğrenildi. İki liderin seçimlerde yapma konusunda anlaştığı belirtildi.

 

-İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Son olarak ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir araya geleceği açıklandı. Liderlerin Genel Merkezi’nde saat 20:00’de görüşeceği ifade edildi.

Kulislerden edinilen bilgilere göre iki parti ittifak konusunda anlaştı. Anlaşma sağlanan , İzmir, Adana, ve İstanbul’da CHP aday çıkaracak. ve Manisa ise liderin görüşmesinden sonra netlik kazanacak.

Gün içinde iki siyasi parti kaynaklarından ittifakın bittiği açıklaması yapılmıştı ancak son anda yapılan trafiğiyle İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ve Genel Başkan Yardımcısı Koray saat 15.30 civarında CHP Genel Merkezi’ne gitmişti. Bu gelişmenin ardından CHP heyeti de İYİ Parti’ye bir ziyaret gerçekleştirerek İYİ Parti Genel Merkezine gitmişti.

Gelen ilk bilgilere göre İstanbul ve İzmir’de CHP adayı desteklenecek. Denizli, Samsun Erzurum ise İYİ Parti’de olacak.

Balıkesir’de İYİ Parti’nin adayının desteklenmesi kararı sonrası CHP, Balıkesir’de Ahmet Akın’ın adaylığını geri çekecek.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.