AKP’nin Sosyal Medya Düzenlemesinde Amaç Ne? Acaba Bu Mu?

’nin düzenlemesindeki asıl amaç bu mu ?

Sosyal medyayla ilgili yasa teklifini değerlendiren siber haklar uzmanı Yaman Akdeniz, teklifin kabul edilmesi durumunda “’lilerin Fetullah Gülen ile olan fotoğrafları silinecek. ve İstanbul belediye yolsuzlukları yok edilecek. Yolsuzluk dosyaları unutturulacak” dedi.

AK Parti'nin sosyal medya düzenlemesindeki asıl amaç bu mu ?

AKP’nin hazırladığı ve ’nin de imzaladığı sosyal medyayla ilgili 9 maddelik yasa teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Teklifi değerlendiren siber haklar uzmanı Yaman Akdeniz, “Etkilerinin tam bilmiyoruz ama benzerini yaşadık. Rus Büyükelçisi öldürüldüğünde 36 saat boyunca , , , ’u oldukça yavaşlatmışlardı. Bunun sonucunda mesela bir mesajı beş saat sonra muhatabına ulaşmıştı” diye konuştu.

Teklifin yasalaşması halinde muhalefetin yanı sıra hükümetin de etkileneceğini belirten Akdeniz, “Bundan herkes kaybedecek. Herkes etkilenecek. Cumhurbaşkanı da İletişim Başkanı da Genel Başkanı Bahçeli de” dedi.

Bugüne kadar sadece sulh ceza hakimliklerinin erişim engeli kararı verebildiğini hatırlatan Yaman Akdeniz, teklif kabul edilirse içerik çıkartma ve silmenin de mümkün olacağını dile getirdi. Akdeniz, “AKP’lilerin Fetullah Gülen ile olan fotoğrafları silinecek. ve İstanbul belediye yolsuzlukları yok edilecek. Yolsuzluk dosyaları unutturulacak” değerlendirmesinde bulundu. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja