AKP’nin ‘Joe Biden’ Oyununu Kılıçdaroğlu Bozdu

Kılıçdaroğlu ’nin ‘Joe Biden’ oyununu bozdu

Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı , Başkanlık Seçimleri’nde Demokrat Parti’nin adayı Joe Biden’ın 7 ay önce bir gazetede yaptığı röportajda, “’ı darbeyle değil seçimle yeneceğiz” sözlerine “7 ay önce yapılan ortada dururken bu ülkenin Cumhurbaşkanı kimdi?

Bu ülkenin sarayında kim oturuyordu? Dışişleri Bakanı kimdi?

Hadi bütün bunlardan vazgeçtim. Perguleci Fahrettin neredeydi? 7 aydır tepki vermediler. Neden şimdi tepki veriyorlar” sorularını yöneltti.

lideri Kılıçdaroğlu, 7 ay önce başkan adayı Joe Biden’ın New York Times gazetesiyle gerçekleştirdiği röportajın tekrar gündeme getirilmesini değerlendirdi.

Söz konusu röportajda, Biden, “’ı darbeyle değil seçimle yeneceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

“NEDEN ŞİMDİ TEPKİ VERİYORLAR”

“Önce şu soruyor gerçekten sormak gerekiyor” diye söze başlayan Kılıçdaroğlu, “7 ay önce yapılan ortada dururken bu ülkenin Cumhurbaşkanı kimdi? Bu ülkenin sarayında kim oturuyordu? Dışişleri Bakanı kimdi? Hadi bütün bunlardan vazgeçtim. Perguleci Fahrettin neredeydi? 7 aydır tepki vermediler. Neden şimdi tepki veriyorlar” sorularını yöneltti.

“HİÇBİR EMPERYAL GÜCÜN GÖLGESİNİ DAHİ KABUL ETMİYORUZ”

’nin ’nin bağımsızlığı için mücadele eden bir gelenekten geldiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz. ‘Çünkü bağımsızlık bizim karakterimizdir.’ Bu karakterden yola çıktık. Beni üzen şey gerçekten de 7 ay önce söylenen bu sözlere Dışişler Bakanı’nın, Erdoğan’ın, ’un, kendi kadrolarının tepki vermeyip 7 ay sonra bunu ’nin gündemine getirilmesi. Gerçekten merak ediyorum. Neden? Acaba yine birileri ‘bunu kullanın deliğe süpürmeyin’ mi dedi? Biz bunları merak ediyoruz.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja