AKP’liler Almanya’da Eyalet Sistemini İncelediler…!

AKP’liler Almanya’ya gidip eyalet sistemini inceledi…!

İstanbul Milletvekili Kavakçı, sosyal medyadan duyurdu. Parlamentolararası Birlik Grubu Başkanı AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kaçakçı başkanlığındaki AKP heyeti, Almanya temaslarında ‘federal yapı’yı inceledi.

Federal Konseyi ziyaret eden Ravza Kavakçı bu teması “Federal sistem hakkında alışverişinde bulunduk” diyerek hesabından paylaştı. Federasyonla yönetilen Almanya’da, 16 ayrı eyalet bulunuyor.

Ravza Kavakçı

SİSTEM HAKKINDA GÖRÜŞTÜK

Ravza Kavakçı, Twitter hesabında Almanya ziyaretini “AK Parti Genel Merkez heyetimizle gerçekleştirdiğimiz Almanya temasları kapsamında Alman Federal Konseyi Bundesrat’ı ziyaret ettik ve ayrıca Federal Sistem hakkında alışverişinde bulunduk” ifadeleriyle paylaştı. Heyette yer alan AKP Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Yasemin Atasever de “AK Parti Genel Merkezi Heyeti olarak Alman Parlamentosunu ve Federal Konseyi ziyaret ettik” diye paylaşımda bulundu. AKP MKYK Yedek Üyesi Esme Özbağ da “Milletvekilimiz ve Parlamentolararası Birlik Başkanımız ile Alman Parlamentosu, Federal Konseyi ve Berlin Büyükelçiliğimize ziyaretler gerçekleştirdik” diye yazdı.

Related posts

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.