AKP’li İsim “Sayın Fetullah Gülen” Dedi!

Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM Genel Kurulu’nda söz aldı ve sıralarına seslendi. FETÖ ile mücadele üzerine konuşan Mehmet Muş, “ne zamandan beri görüyorsunuz sayın Fethullah Gülen’i” ifadelerini kullandı.

Mehmet Muş, Fetullah Gülen
Mehmet Muş, Fetullah Gülen

FETÖ ile mücadele ettiklerini söyleyen Muş’un FETÖ lideri “Gülen” için “sayın” demesi tepki çekti. Muş’u, TBMM Başkanvekili ’li Süreyya Sadi Bilgiç uyardı ve “’Sayın Fethullah Gülen’ dediniz siz de onu düzeltin isterseniz” dedi. Muş tepkiler üzerine söz alarak “Genel Kurul’dan özür diliyorum. Dil sürçmesi. Muhalefet laf atınca insicamınızı bozuyor” ifadelerini kullandı.

Abdullah Öcalan’a da Sayın Demişti

AKP’li Muş’un “sayın” ifadesi akıllara daha önce AKP’li isimlerin örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan için “sayın” diye hitap etmelerini getirdi. Öcalan için “sayın” denmesi tepkilere yol açmıştı.

Özür Diledi

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Meclis Genel Kurulu’nda muhalefeti eleştirirken Fetullah Gülen’e ‘sayın’ diyerek konuştu. Muş, Meclis Başkanvekili’nin uyarısı ardından özür dileyerek sözlerinin ‘dil sürçmesinden’ kaynaklandığını söyledi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja