AKP’li Başkanın Kızı İşe Gitmeden 251 Bin Lira Maaş Aldı

’li belediyelerdeki ‘’ skandallarına bir yenisi daha eklendi. Urfa Ceylanpınar Belediye eski Başkanı Menderes Atilla’nın kızına toplam 251 bin lira maaş ödendiği, bakanlığın ise maaşı geri istediği ortaya çıktı.

Menderes Atilla

Urfa Ceylanpınar Belediye eski Başkanı Menderes Atilla’nın kızı Tuğçe Atilla’nın, 5 yıldır hiç işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıktı.

O Paralar Düğünde Saçıldı

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, iki yıl önce dolarların saçıldığı düğünle olan Tuğçe Atilla babasının olduğu dönemde istisnai kadrodan belediyede özel kalem müdürü yapıldı. Tuğçe Atilla’nın işe gitmediği, mesai takip çizelgesinde adının bile olmadığı belirlendi.

İşe Sınavsız Alınmıştı

Ceylan Pınar’dan ’li Menderes Atilla’nın dönemini kapsayan İçişleri Bakanlığı raporuna göre; Atilla’nın kızı Tuğçe Atilla 2015 yılı haziran ayında özel kalem müdürü olarak sınavsız işe alındı. Daha sonra da ve işletmen kadrolarına atandı.

29 Mart tarİhİne kadar da hiç işe gitmedi. Son seçimde Ceylan Pınar Belediyesi’ni AKP’li Abdullah Aksat kazanmıştı. İçişleri Bakanlığı müfettişleri, başkanın kızına ödenen toplam 251 bin 803 liralık maaşın geri alınmasını istedi.

Tuğçe Atilla 2017 yılında İstanbul’da Halit Karagün ile evlenmiş, nikah şahitliklerine İçişleri Bakanı ile dönemin Tarım ve Köy İşleri Bakanı Eşref Fakıbaba yapmıştı.

Nikaha Urfa Valisi Abdullah Erin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve Urfa’nın 6 İlçe belediye başkanı da katılmıştı.


Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.