AKP’li Bakanlık Sayesinde Kemal Sunal Filmi Gerçek Oluyor

Köy satılıyor! Kemal Sunal'ın filmi 'li bakanlık sayesinde gerçek oluyor!

Kemal Sunal'ın “Şark Bülbülü” isimli filmi adeta gerçek oldu dedirtecek bir haber gündeme bomba gibi düştü.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 'de bulunan Foça Tatil Köyü'nün 49 yıllığına “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirileceğini bildirdi.

ÖİB'in konuya ilişkin ilanı 'de yayımlandı.Buna göre, Maliye Hazinesi adına kayıtlı, İzmir'in Foça ilçesi, İsmetpaşa Mahallesi'nde bulunan Foça Tatil Köyü taşınmazları ile bunlar üzerinde bulunan tesis, bina ve müştemilat, bir bütün halinde 49 yıl süreyle “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilecek. İhalede geçici teminat bedeli 3 milyon lira olacak.İhale, “pazarlık” usulüyle gerçekleştirilecek ve pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacak.

Gerçek ve tüzel kişiler, ortak girişim grupları (OGG), kuruluş belgelerinde ticari şirket sahibi olabileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıfların katılabileceği ihalede, yatırım fonları ise sadece bir OGG içinde yer alabilecek.Teklifler Türk lirası cinsinden verilecek. İhale bedeli peşin veya vadeli ödenebilecek.İhaleye 20 Nisan'a kadar teklif verilebilecek

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.