AKP’de Yaprak Dökümü Devam Ediyor! Giden Gidene

’de ‘Davutoğlu’ istifaları: Giden gidene

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun üç eski milletvekili ile istifa etmesinden sonra ’de istifalar hızla gelmeye başladı. hesabından ‘siyasi üyeliğiniz sonlandırılmıştır’ belgesi paylaşan isimlerden eski belediye başkanı Emin Özden, “Allah bir daha 1994’te oğluma ismini verecek kadar politik bir faniyi şaşırtıp sevdirmesin. Yanılmışız rabbim affetsin” notunu paylaştı.

AKP’nin ihraç istemiyle disipline sevk etmesinden sonra Ahmet Davutoğlu ile birlikte Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı istifa etti. Bu dört istifadan sonra eski vekiller de Davutoğlu’na destek vererek ayrıldı. Feramuz Üstün (), İbrahim Turhan (İzmir), Cemalettin Kani Torun (Bursa) Ömer Ünal () ve Cesim Gökçe (Ağrı) istifalarını açıkladılar.

Bu sayının önümüzdeki günlerde artması bekleniyor. Urfa kurucusu Abdullah Yeşil, “Kurucu üyesi ve milletvekili adayı olarak AK ’nin kuruluş felsefesinden ayrılması, Doğu Perinçek ve ’yi refik olarak seçmesinden dolayı bugün itibariyle istifa ettim” derken; eski Adıyaman il başkanı Abdurrahman Dimez de istifasını, “2007-20012 arası belediye meclis üyeliği, 2012-2014 merkez ilçe başkanlığı, 2016-2017 il başkanlığı yaptığım AK Partiden istifa ettim” sözleriyle duyurdu.

E-devlet üzerinden istifasını yapan yöneticilerden bazıları şöyle:

Altaç (Diyarbakır eski il başkanı), Seyfettin Bilen (Adıyaman eski il başkanı), Namık Ergün (Muş eski il başkanı), Ahmed Akçay (Tekirdağ eski il başkanı), Diyadin Uçar (Batman eski il başkanı), Kemal Atmaca (Ağrı eski il başkanı), Dalyan Karadaş (Diyarbakır Büyükşehir adayı), Cihan Öztunç (İstanbul eski il yardımcısı), Enver Sedat Çakıroğlu (Ümraniye eski ilçe başkanı).

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.