AKP’de Seçim Hazırlığı,Seçime mi Gidiliyor?

AKP’de büyük hazırlığı başladı!

AKP’de büyük seçim hazırlığı başladı. hesapları mercek altında alındı.

AKP, 2023 yılı seçimlerinde oy kullanacak Z kuşağı ve seçmene yönelik yol haritasını belirlemek için düğmeye bastı. Gençler ve kadınlara yönelik önemli bir çalışma başlatan AKP, söz konusu seçmenlerin kullandığı sosyal medya hesaplarını mercek altına aldı.

Gazetesi’nin haberine göre, korona salgını nedeniyle kongre sürecine ara veren AKP, bugüne kadar teşkilatta yüzde 65’lik bir değişim gerçekleştirdi. AKP’de kongre süreci salgının seyrine göre ilerleyecek. Bu nedenle, 28 Mart 2021’de yapılması planlanan 7’nci Olağan Büyük Kongre’nin de Nisan ayında yapılması planlanıyor.

Z KUŞAĞI VE KADIN SEÇMEN EN ÇOK KULLANIYOR

Bir yandan teşkilatı yenileyen AK Parti, diğer yandan da 2023 seçimlerine odaklandı. Bu kapsamda AKP, Z kuşağı ve kadın seçmen için önemli bir çalışma yaptı. Gençlerin ve kadınların en çok hangi sosyal medya platformunu kullandığı araştırıldı. Yapılan araştırmaya göre, kadınların en çok WhatsApp, , ve kullandığı, gençlerin ise Tiktok, Twitter ve Instagram kullandığı belirlendi.

SOSYAL MEDYA OKUR YAZARLIĞI EĞİTİMİ VERİLECEK

Bu nedenle, teşkilata sosyal medya okur yazarlığı eğitimi verilecek. İlk etapta kadın ve gençlere verilecek eğitimde, teşkilatın sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve yalan haberler karşısında nasıl hareket etmesi gerektiği anlatılacak. Ayrıca, seçmenlerin sosyal medyadan AKP’ye yönelik yapılan algı operasyonlarına karşı daha bilinçli olması sağlanacak. Yine eğitimde, yalan haberlerin sosyal medya üzerinden yayılması karşısında neler yapılması gerektiği aktarılacak.

Yalan haberlere karşı ciddi bir çalışma yaptıklarını söyleyen AKP kurmayları, “Bu işin tekniğini öğrenmişseniz, önünüzdeki haberin yalan mı gerçek mi olduğunu çok iyi anlıyorsunuz. Eğitimimizin içerisinde sosyal medya okur yazarlığı var. ‘Bir haberin nasıl yalan ve doğru haber olduğu anlaşılır? İlk olarak nereye bakmamız lazım?’ Bunları anlatacağız. Daha sonra, genç ve kadın seçmenler konusunda yol haritası belirleyeceğiz” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.