Ahmet Kural Savcılık İfadesinden Sonra Adliye Önünde AçıklamaYaptı…!

Ahmet Kural savcıya ifade verdi, önünde “Haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır” açıklaması yaptı…!

Şarkıcı Sıla’nın “Bana şiddet uyguladı” diye şikayet ettiği eski sevgilisi Ahmet Kural, savcılığa verdiği ifadenin ardından önünde bir yaptı ve “Benim için her anlamda yeni bir başlangıç. Böyle bir konuyla adımın anıldığı için tekrar herkesten özür diliyorum. Asılsız iftira yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum: ‘Haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır” dedi.

Sevgilisi Sıla Gençoğlu’nun şikayeti üzerine hakkında başlatılan Ahmet Kural hakkında başlatılan kapsamında ifade vermek için adliyeye geldi. Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddet Suçları savcılığına gelen Kural’ın, adliyeye gelişini çok sayıda basın mensubu takip etti. Soruları yanıtsız bırakan Kural, şüpheli sıfatıyla ifade vermek üzere savcının odasına girdi.

‘HAKSIZ OLMAK HAKSIZLIĞA UĞRAMAKTAN DAHA ACIDIR’

Ahmet Kural, savcılığa ifade vermesinin ardından adliye önünde bir yaptı. İddialarla ilgili açıklamalarını sadece resmi makamlara yapacağını söylediğini ifade eden Kural, “Konuyla ilgili açıklamaları sadece resmi makamlara yapacağımı belirttim. Savcıya ifade verdim. adaletine güveniyorum. Benim için her anlamda yeni bir başlangıç. Böyle bir konuyla adımın anıldığı için tekrar herkesten özür diliyorum. Asılsız iftira yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum: ‘Haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır” dedi. Antik Yunan filozofu Sokrates’in “Haksızlık yapmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır” cümlesini kurmaya çalışan Kural’ın, cümleyi yanlış kurduğu dikkat çekti.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

Ahmet Kural’ın avukatı Sibel da şu açıklamayı yaptı: “Günlerdir yaratılan manipülasyon sürecinde ben ısrarla tek bir tarafın ifade verdiğini belirtmiştim. Bu olayı hiçbir şekilde kamuoyuyla paylaşmama kararı aldık. Sadece mercilerine ifade vereceğimizi söyledik. Biz şu anda sayın savcıya ifademizi verdik. Müvekkilim ifadesinde olayın ayrıntılarını anlatmıştır. Toplum tek taraflı bilgilendirmiştir, farklı algı yaratılmıştır, ifadesinden de anlaşılacaktır. Adil yargılanma hakkına ve savunma hakkına herkesin saygı duyması gerekiyor. Bunun aksine davranan insanlarla ilgili suç duyurusunda bulunacağım, Sıla Hanım’ın avukatını baroya şikayet edeceğim. Müvekkilimin kişilik haklarına zarar verecek olan itham, iftira, nedeniyle uğrayacağı zarardan dolayı kişi ve kurumlar hakkında yasal sürece yarından itibaren derhal başlıyoruz.”

ADLİYE ÖNÜNDE EDİLDİ

Ahmet Kural açıklama yaptığı sırada adliye önünde toplanan bir grup , Kural’ı etti. sesleri yükselince Kural açıklamasını kısa kesmek zorunda kaldı.

 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.