Ahmet Hakan’dan Kılıçdaroğlu, Çakıcı Değerlendirmesi

, Kılıçdaroğlu'nun Alaattin Çakıcıyla ilgili demecini değerlendirdi

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan,  Genel Başkanı 'nun kendisini tehdit eden organize örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile ilgili demecini değerlendirdi

Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini tehdit eden organize örgütü lideri Alaattin Çakıcı'ya yönelik, “Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuva-yi Milliye'dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez” açıklamasını değerlendirdi.

Hakan, ” Kılıçdaroğlu da bazen düştüğüm duruma düşmüş, atar gider yapmak istemiş ama yapamamış” yorumunu yaptı. 

Hakan, “Bende bazen şöyle olur:Ağır abilere özgü çok esaslı, çok sunturlu, çok okkalı bir laf etmek için yanıp tutuştuğum bir anda… Fena halde manasız kaçan, altı boş, kimseyi titretmeyen ve hiçbir etki yaratmayan bir cümle kuruveririm. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da… Benim bazen düştüğüm, böyle bir duruma düşmüş.” düşüncesini dile getirdi.

Hakan, “Kurtlar Vadisi repliği okkalı, sunturlu, çakallı, atarlı, giderli bir cümle kurmak istemiş.Ve şöyle demiş: ‘Çakalların bulunduğu yerde kimse bize bir şey söyleyemez.‘Sabahtan beri okuyorum cümleyi bir sonuç, bir anlam çıkaramıyorum. Meydan okumak istemiş ama olmamış. Çakallı bir cümle kurmak istemiş ama başaramamış. Atar gider yapmak istemiş ama yapamamış.” görüşünü savundu.

Hakan yazısında, “Üzülmesin Kemal Kılıçdaroğlu! Bazen ben de ‘Bir çakallı cümle kurayım da dillere pelesenk olsun' diye çok heveslenirim. Ama bir türlü başaramam.” ifadesini kullandı. 

Ne olmuştu

Kılıçdaroğlu, bugünkü grup toplantısında, 'nin “ reformu” sözlerine ilişkin konuşurken, “Mafya liderlerini kaçakçılarını serbest bırakıp düşüncü suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misiniz? Düşünce özgürlüğünü savunacağız derseniz ben inanırım ki bunlar hukukta bir reform yapacaklar. Hakkında hüküm olmadığı halde 3.5 yıl bir insanı hapiste tutacaksın. Sen bunu yarın sabah tahliye ettirecek misin?” dedi. 

Kamuoyunda “Af yasası” olarak bilinen Ceza İnfaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan mafya lideri Alaattin Çakıcı, bugünkü grup toplantısında 'nin “hukuk reformu” sözlerini eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tehdit ve hakaret içerikli bir mesaj gönderdi. Kılıçdaroğlu'na ‘ulan dürzü' diyen Çakıcı, “Akıllı ol” ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu'nun “Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuva-yi Milliye'dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez”  açıklamasının ardından Çakıcı, “Çakal gibi uyuyup hatun gibi konuşacağına beni öldürtsene. Soruyorum, sende ve avanende o yürek var mı?” sözleriyle tehditlerini sürdürdü.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.