Ahmet Davutoğlu AKP’den İstifasını Açıkladı

’den kesin ihracı istenen eski başbakan , eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, eski İstanbul Abdullah Basçı ve eski Sakarya Ayhan Sefer Üstün ile birlikte yaptığı açıklamasıyla ’den istifa ettiklerini açıkladılar.

’den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan , ’da toplantısı düzenledi. Davutoğlu kendileri için alınan ihraç talebiyle 18 yıl önce kurulan ’nin tasfiye edildiğini söyleyerek istifa ettiklerini açıkladı.

AK Parti’nin tabanını kendi genel başkanını ihraç edildiğini görme üzüntüsünden kurtarmak için yıllarca alın terimizi ve fikir emeğimizi verdiğimiz partimizden istifa ediyoruz.” diyen Davutoğlu yeni bir siyasi yola çıkmanın tarihi bir sorumluluk olacağını söyledi.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

“Hayatımıza anlam katan değerlerin bir siyasi yapış şeklinde tarihe yansıması olarak gördüğümüz ve başarısı için bütün varlığımızı koyduğumuz partimizden ihraç talebiyle karşısına geleceğimizi tahayyül bile edemezdik.”

“Bizim için ihraç teklifinin yapıldığı 2 Eylül 2019, AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden vazgeçtiğini ilan ettiği tarihtir.”

“Dar bir kadronun kontrolüne girmiş AK Parti’nin ülkemizin sorunlarına çare olma imkanı kalmamıştır. İç muhasebe, ortak akıl ve istişare kanallarının kapalı olduğu, içeride bir dönüşümün imkanının kalmadığı da aşikardır.”

Öte yandan kulislerinde bugün AKP’den 400 kişinin daha istifa edeceği iddia ediliyor.


Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja