Ağrı’da Askerimize Roketli Saldırı! 1 Şehit!

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, Gürbulak Gümrük Müdürlüğü’ne ait zırlı servis aracına roketli saldırıda 1 personel şehit oldu. Sınır kapısına giden yol, güvenlik gerekçesiyle ulaşıma kapatıldı. İçişleri Bakanı , sonrası teröristlerin kıstırıldığını ve çatışmanın devam ettiğini açıkladı.

Ağrı’da Askerimize Roketli Saldırı! 1 Şehit!

Olay, saat 08.50’de İran sınırındaki Gürbulak Sınır Kapısı’na 3 kilometre uzaklıkta bulunan TIR parkı yakınlarında meydana geldi. Gürbulak Gümrük Müdürlüğü’ne ait zırhlı servis midibüsüne roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda servis aracının tekeri isabet alırken, araç boş araziye sürüklendi. Saldırı ihbarı üzerine bölgeye , itfaiye, ve jandarma ekipleri ile arama- kurtarma personeli sevk edildi. Yaralılar, sağlık görevlilerince ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Sınır kapısına giden yol, güvenlik gerekçesiyle ulaşıma kapatıldı. Kaçan terörist grupla sıcak temas sağlandı. Askeri helikopterler bölgede alçak uçuş gerçekleştirirken, bomba arama köpeklerinin de desteğiyle mayın araması yapılıyor. 

Süleyman Soylu Yaptı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayla ilgili hesabından saat 10.19’da yaptığı açıklamada, “Bu sabah 08.50’de Ağrı Gürbulak Gümrük Müdürlüğü personelini taşıyan zırhlı araca atılan roket aracın ön tekerine isabet etti. Çarpmadan dolayı yaralanmalar var. Teröristler takip edilip kıstırıldı. Şu an çatışma devam ediyor” dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde gümrük müdürlüğü servis aracına yapılan saldırıda 1 personelin şehit olduğunu açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde gümrük müdürlüğü servis aracına yapılan saldırıda 1 personelin şehit olduğunu açıkladı. Bakan Pekcan, hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün sabah saatlerinde Gürbulak Gümrük Müdürlüğü personelimizi taşıyan servis aracına yapılan hain saldırı sonucu 1 personelimiz şehit olmuştur. Saldırıyı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı, yaralı personelimize acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Saldırıda yaralanan bir çavuş askeri helikopterle Doğubayazıt’tan Erzurum’a gönderildi.

Saldırıda yaralanan bir uzman çavuş askeri helikopterle Doğubayazıt’tan Erzurum’a gönderildi. Yaralı uzman çavuşu taşıyan helikopter Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin helikopter pistine indi. Yaralı uzman çavuş buradan kara ambulansına alınarak Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Yaralı uzman ameliyata alındı.

Nöbet Değişiminde Saldırdılar

Ağrı Valiliği’nden de saldırıya ilişkin bir yazılı yapıldı. Açıklamada, “Bu sabah Gürbulak Sınır Kapısı’nda görev yapan personelimizin nöbet değişimi için Doğubayazıt’tan Gürbulak Sınır Kapısı’na gelen personeli taşıyan zırhlı araca yapılan ateşli saldırı sonucu aracın ön tekerleği isabet almış bu sebeple karayolundan çıkması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen kaza sonucu yaralanan personellerin Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde tedavilerine devam edilmektedir” denildi.

Bakan Yaralıları Ziyaret Etti!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, uçakla geldiği Ağrı’dan helikopterle Doğubayazıt ilçesine gitti. Doğubayazıt Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi’nde altına alınan yaralıları ziyaret eden Bakan Pekcan, çıkışta açıklamada bulundu. Saat 08.45 sıralarında göreve giden personelin aracına saldırı olduğunu söyleyen Bakan Pekcan, “Maalasef bir şehidimiz ve yaralılarımız var çok üzgünüz. Bütün teşktilatımızın, Türk milletinin başı soğulsun, yaralılarımıza geçmiş olsun diyoruz” dedi. 

Ticaret Bakanlığı olarak ticaretin artması, ülkenin dirlik ve refahının artırılması için gece- gündüz çalıştıklarını belirten Pekcan, “Ülkemizin dirliğinin, refahının artırılması için gece- gündüz 24 saat ’nin dünyanın her köşesinde bütün hudut kapılarımızda çalışıyoruz. Ticaret Bakanlığı personeline yapılmış bu saldırı, ülkemizin varlığını birliğini, dirliğini, refahını nasıl hedef aldıklarının göstergesi. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde bu saldırılara karşı geri adım atmadık atmayacağız. Bu toplumsal barışa, refaha karşı olanların bir hatası. Çok şükür güvenlik güçlerimiz bu saldırılara karşı başarıyla, yurdumuzu, vatanımızı temsil etmekte ve kendilerine gereken cevabı vermektedirler. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hakettikleri cevabı alacaklarından hiçbir şüphemiz yok. Sayın Cumhurbaşkanımız adına, kabinemiz adına, arkadaşlarım adına başımız sağolsun geçmiş olsun diliyorum” diye konuştu.


mensuplarının kaç yaralı olduğu yönündeki soruya ise Bakan Pekcan, “Ağır yaralı 4 personelimiz var. Yaralılardan biri Erzurum, biri Ağrı biri , 3’ü de ’ya gidecek var. Hafif yaralılarımız da var” dedi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.