ABD’de, Covid-19 Test Kuyruğunu Zenginler Yerlerine Bekle 80 Dolar Kap

’de zenginler, yerlerine corona test kuyruğunda bekleyenlere 80 ödüyor

’nın New York kentinde corona virüs test sırasında uzun saatler beklemek istemeyen zenginler, saati 80 dolara kendileri için sıra bekleyecek kişiler tutmaya başladı.

ABD‘de yeni tip corona virüs (Kovid-19) vakaları 14 milyona yaklaşırken, ölü sayısı 273 bini geçti. Amerika‘da uzmanlar, günlük 150 bin civarında olan vaka sayısının, Şükran Günü’nden sonra daha da artmasından endişe ediyor.

Yeni bir iş kolu ortaya çıktı 

Kovid-19 salgınının en çok vurduğu ülkede, yeni iş kolu ortaya çıktı. New York Post’ta (NYP) yer alan habere göre; New York’ta Kovid-19 test sırasında uzun saatler beklemek istemeyen ve maddi durumu yerinde olanlar, kendilerini için bekleyecek kişiler tutmaya başladı.

New Yorklu zenginler, günlük işlerin olduğu TaskRabbit uygulaması üzerinden saati 80 dolara sırada bekleyecek insanlar buluyor. Hatta bu kişiler günde 2 ila 3 kişinin yerine bekliyor ve kazançlarını artırıyor.

NYP’ye konuşan Lucy adında 27 yaşındaki bir , “Tatlı bir adam beni Greenpoint’te sırada beklemem için tuttu. Bunun aptalca olduğunu biliyordum. Biraz sersemlemiştim, çünkü kuyruk kısa görünüyordu. ‘Burada bir saat falan kalırım’ diye düşündüm ama tam 3 saat sürdü” dedi.

Lucy, 3 saatin sonunda 240 dolar aldığını belirtti.

Kazan-kazan durumu 

Böylelikle zenginler virüs kapma riskini azaltıyor, maddi durumu iyi olmayanlar ise bundan para kazanıyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.