5 Milyon Kişi Hiç Bir Sağlık Hizmetinden Yararlanamayacak! GSS Borcu Olanlar Dikkat!

Yaklaşık 3 Milyon Suriyelinin Bedava Olarak Sağlık Hizmetinden Yararlandığı Ülkemizde 5 Milyon Türk Vatandaşı Artık Ne Devlet Ne de Özel Hastanelere Gidemeyecek!

5 Milyon Kişi Hiç Bir Sağlık Hizmetinden Yararlanamayacak! GSS Olanlar Dikkat!

29 ’da Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca olan vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanma süresi 31 Aralık 2019’a uzatılmıştı. 1 Ocak itibariyle GSS borcu bulunan 5 Milyon vatandaş artık hiç bir yerde göremeyecek.

Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) yükümlüsü vatandaşların sağlık hizmetlerinden faydalanması için verilen süre 31 Aralık itibarıyla doldu ve süre tekrar uzatılmadı.

İşsizlik ve ekonomideki problemler nedeniyle GSS borçlarını ödeyemeyen 5 Milyon vatandaş olamayacak.

borcunu yapılandırmış ve taksitlerini düzenli olarak ödeyenler ise sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilecekken, ’ya borcu bulunan vatandaşlar, yalnızca Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına basvuravilecek. Özel hastanelerde ve vakıf üniversitesi hastanelerinde tedavi alamayacak.

İstanbul Tabip Odası, sosyal güvencesi olmayan ve primlerini zamanında ödeyemeyip borçlu duruma yurttaşların sağlık hizmetlerinden faydalanamayacak olmasına tepki göstererek, “5 milyon sağlık hizmeti alamayacak” değerlendirmesini yaptı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.